ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 8 жовтня, на площі перед  кінотеатром ім. Олександра Довженка, що на Сихові, протягом дня відбувався Фестиваль Криму. Організацією займались переселенці-активісти з ГО «Промінь змін».

Основна мета події – це нагадати суспільству про проблему анексії  півострова Крим, яка з плином часу відходить на задній план, а також розвінчати міфи про те, що в  Криму ніколи не було нічого українського і саме тому зараз так склалась політична ситуація. Аби проілюструвати цю думку відвідувачам було запропоновано ознайомитись з інформативними банерами. Серед  них і банер з видатними українцями, які є вихідцями з Криму.

Дійство відбувалось у сімейному форматі, тож до свята могли долучитись люди різних вікових категорій. Найбільше уваги приділили найменшим гостям, які могли взяти участь у численних майстер-класах, зокрема: намалювати малюнок на морську тему, виготовити фігурки з паперу, полімерної глини, взяти участь у руханці з аніматором чи скуштувати смачні пряники у вигляді карти з Кримом.

Дорослі також мали змогу спробувати себе у новій справі, а саме у художньому різьбленні по фруктах та овочах (карвинг).

Більшість майстер-класів для відвідувачів проводили кримчани та переселенці з Донбасу, щоправда, місцеві активісти також не проігнорували Фестиваль Криму й долучились до спільної справи.

У рамках заходу відбувся дебютний виступ прем'єрної вистави театру Домус "Чарівна ніч", який з`явився на Сихові зовсім нещодавно завдяки старанням кримчанки Наталії Меньшикової  та львів'янина Дениса Федєшова.

Окремої уваги заслуговує фуд-корт з ароматними кримськотатарськими традиційними стравами, які для гостей готували кухарі з львівського кафе «Крим».

Також на фестивалі була представлена Перша кримська стоматологія, яка запрацювала у Сихівському масиві Львова, тут можна було отримати консультацію та поради лікаря щодо стану своїх зубів.

Подбали організатори  й про спогади про день проведений на кримському святі: на гостей чекали одразу дві фотозони, де можна було зробити знімок на пам`ять та відмітити на карті півострова стікерами ті населені пункти, де довелось побувати до анексії.

«На мапі Криму ми пропонуємо відмітити всім відвідувачам стікерами те місто чи селище, де вони були. Там є надпис: «Крим – це частина твого життя», адже якщо ви відвідували півострів, то певна частина вашого життя пройшла там і Крим дійсно є його частиною, незалежного від того чи ви звідти родом», - розповіла у коментарі  керівник ГО «Промінь змін» та співорганізаторка фестивалю Єлизавета Колеснікова.

Активісти не планують зупинятись й вже планують свій наступний захід, якщо все вдасться, то вже незабаром львів`яни та гості міста зможуть відвідати Фестиваль Донбасу.

Нагадаємо, 7 жовтня у приміщенні Київської міської державної адміністрації (КМДА) відбувся барвистий фестиваль, який зібрав традиції, культуру та звичаї різних народів світу, зокрема і кримськотатарського.

QHA