ВАШИНГТОН (QHA) -

Вчора, 14 березня, у Конгресі США відбувся показ фільму «Кіборги» українського режисера кримськотатарського походження Ахтема Сеітаблаєва, йдеться у повідомленні посольства України в США.

Стрічка про захисників Донецького аеропорту була показана у рамках дискусії «Російська гібридна війна проти України.

Як заявили у посольстві, до столиці США прибули для показу фільму, зокрема, режисер стрічки Ахтем Сеітаблаєв, продюсер Іванна Дядюра, герой України, колишній в'язень бойовиків Володимир Жемчугов.

— Розпочата Росією гібридна війна зараз все більше набуває глобального характеру, а російська агресія проти України стала серйозним викликом демократичним цінностям і міжнародному порядку, — заявив посол України в США Валерій Чалий.

Перед показом картини режисер Сеітаблаєв заявив, що дуже символічно проводити показ фільму на День добровольця 14 березня.

— Наша мета — розповісти про те, що там, в Україні, живуть такі ж люди, які хочуть таких же фундаментальних людських цінностей, до чого прагнуть люди в усьому світі — верховенства права, власної гідності, свободи, спроби побудувати таку країну, де мріятимуть жити наші діти, — розповів він.

За словами продюсера стрічки "Кіборги" Іванни Дядюри, західний глядач побачить у фільмі, що події на Донбасі — це "цивілізаційний вибір України", а не громадянська війна — за версією російської пропаганди.

— Сценарій, випробуваний Росією в Грузії, зараз у повній мірі розігрується в Україні. Потрібно розуміти, яку небезпеку зараз це представляє для всього світу, — зазначила Дядюра.

Раніше заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова заявляла, що у березні місяці у Вашингтоні і Гаазі покажуть український фільм «Кіборги».

У рамках показу, який організовує посольство України, глядачам будуть роздавати листівки з короткою інформацією про війну і автографом режисера, книгу з карикатурами українського художника Сергія Захарова, який побував в полоні у терористів, а також будуть проходити панельні дискусії про ситуацію в Україні.

QHA