КИЇВ (QHA) -

Святкування Нового року тюркських та іранських народів відбулося сьогодні у Київській міській державній адміністрації. Захід відвідали посли восьми країн: Азербайджану, Афганістану, Киргизстану, Казахстану, Таджикистану, Узбекистану, Туреччини та Туркменістану.

— Турецьке співтовариство в усьому світі святкує Навруз останні 800 років. Це особливий день. Він означає початок весни, також це свято дружби. У різних регіонах Туреччини традиції розрізняються, але зазвичай частування — важлива складова святкування, а також виступи, танці. І ми дуже раді, що в Україні, у Києві, представники тих країн, які святкують Навруз, змогли зібратися разом і розділити це свято з українцями. Це день, коли люди приходять один до одного в гості, виходять на вулиці, щоб відсвяткувати прихід весни, — сказав посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель у коментарі кореспонденту QHA.

Гості та учасники свята змогли побачити предмети народної творчості та побуту, посуд і текстиль, які були представлені на стендах країн-організаторів свята. Відбулася дегустація страв національної кухні.

— Хороша, дружня атмосфера, багато цікавого, різні костюми. Особливо це подобається онукові, я спеціально привела його, щоб показати, що є різні країни, різне мистецтво і різні плови, — прокоментувала кореспонденту QHA гостя свята Тамара.

Перед гостями виступили артисти, які представили культуру країн, які беруть участь у святкуванні Навруза. Бажаючі могли сфотографуватися з дівчатами у національних костюмах.

— На мені і моїй подрузі — костюми незаміжніх дівчат, вони одразу впадають в око, наче створені для залучення уваги. На третій дівчині — костюм заміжньої ханим ("пані" на деяких тюркських мовах — ред.). Ці костюми привезли спеціально з Киргизстану, їх шили спеціально для сьогоднішнього свята, і кожен візерунок на них щось символізує, — розповіла кореспонденту QHA Людмила, учасниця свята.

Нагадаємо, нещодавно у Києві відкрилася виставка художніх емалей.

Раніше QHA писало про відкриття виставки "Мій Крим" очима дітей України".

QHA