КИЇВ (QHA) -

У «Мистецькому арсеналі» відкрили перший Фестиваль молодих художників, в якому представлені 67 проектів.

Кураторами фестивалю стали Лізавета Герман, Марія Ланько і Катерина Філюк. Організатори запропонували художникам відтворити тему, що стосується проблем, які відбуваються в сучасному світі (прозорість і розмивання національних кордонів, нестабільність держав, мінливість особистості, змивання риси між приватним і публічним). Саме за цим критерієм комісія відбирала учасників фестивалю.

Вік художників був обмежений (не старше 35 років). Організатори відзначили, що бюджет проекту орієнтовно склав 2,5 млн гривень.

На церемонії відкриття був присутній міністр культури України Євген Нищук, який заявив, що його головним завданням як міністра є допомога молодим художникам.

— Я б хотів, щоб міністерство не керувала і призначало, а підтримувало творчість, — повідомив він.

Директор "Мистецького арсеналу" Олеся Островська-Люта зазначила, що проводити такий фестиваль слід раз у два роки. При цьому не обов'язково в Києві.

— Для нас важливо, щоб не було якоїсь прив'язки. Цей Фестиваль перший і з ним будемо порівнювати такі. Звичайно, деякі будуть кращі, інші гірші, але головне, щоб вони проходили, — сказала вона.

Одна з кураторів фестивалю Марія Ланько повідомила кореспонденту QHA, що географічний ареал учасників охоплює не тільки Україну, а й інші країни.

— Звичайно, домінують художники з Києва та великих міст, де є навчальні заклади відповідного профілю: Львів, Харків. Також є українці, які живуть за кордоном. Кілька художників з Москви, — зазначила вона.

Також на фестивалі є художник, який проживає в анексованому Криму.

— Він зробив інсталяцію портретів українських солдатів з дошки пошани. Вона була викинута на смітник. Він знайшов її і зробив портрети через портрети, — додала Марія.

Фестиваль буде проходити з 28 вересня по 29 жовтня.

Нагадаємо, раніше міністр культури України Євген Нищук розповів про те, що в окупованому Херсонесі, як і раніше, діють чорні археологи, розкрадаючи українські культурні цінності.

QHA