КИЇВ (QHA) -

7 жовтня у приміщенні Київської міської державної адміністрації (КМДА) відбувся барвистий фестиваль, який зібрав традиції, культуру та звичаї різних народів світу, зокрема і кримськотатарського.

OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL — це традиційний захід, який проводиться у Києві вже вчетверте. Кияни та гості столиці мають можливість насолодитися колоритною атмосферою, різними майстер-класами та традиційною їжею від близько 40 народів світу.

Головною метою фестивалю організатори називають налагодження і розвиток міжкультурного діалогу, зв'язків між державами, толерантних і дружніх відносин між народами.

Офіційна частина заходу традиційно розпочалася з привітань, подяк і поздоровлень всіх присутніх, виконання гімну України та розрізання червоної стрічки на знак відкриття фестивалю послами 30 країн.

З 12:00 до 16:00 гості могли познайомитися з культурою Австралії, Азербайджану, Аргентини, Афганістану, Бангладеш, Білорусі, Болгарії, Вірменії, Гани, Гвінеї, Греції, Єгипту, Індонезії, Індії, Іраку, Ірану, Казахстану, Камеруну, Кенії, Конго, Кот-д'Івуару, Кореї, Киргизстану, Лівану, Малайзії, Молдови, Німеччини, ОАЕ, Пакистану, Перу, Румунії, Сирії, Словенії, Судану, Таджикистану, Танзанії, Туркменістану, України, Узбекистану, Чорногорії, Японії.

Цього разу захід збігся з проведенням Європейського тижня місцевої демократії. У центрі Колонного залу КМДА кожен бажаючий зміг повісити на імпровізований «Сад цінностей» паперові листочки каштанів з близькими їм цінностями.

Крім того, що на фестивалі були представлені 40 країн, також були представлені культури інших народів і діаспор в Україні — кримськотатарська, гагаузька, гавайська і ромська.

Кримськотатарський блок був представлений у всій своїй красі завдяки ГО «Кримський дім», яка відразу відгукнулася на пропозицію взяти участь у заході. Протягом усього фестивалю гості могли познайомитися з експозицією, що зібрала роботи різних кримськотатарських майстрів, зокрема і кераміста Рустема Скибіна, який представив також свою особисту колекцію історичних артефактів.

В рамках концертної програми дітки з кримськотатарського освітньо-культурного центру «Кирим айлесі» виступили з танцем «Дарі оюни», а музичний ансамбль «Мусафір» зіграв Хайтарму.

Але не тільки в танцях і музиці була продемонстрована кримськотатарська культура. Модельєр Леніє Ібрагімова в сучасному кримськотатарському вбранні свого ж виготовлення представила кримськотатарську чоловічу етно-колекцію «Бахчисарайські етюди. Аскерлер».

OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL став ще в деякому роді і освітнім проектом. Адже всі бажаючі могли взяти участь у різноманітних майстер-класах.

Однак. якщо цього року ви не встигли побувати на такій барвистій події, то не варто засмучуватися. Адже її проведення стало вже повноцінною традицією, а отже наступного року нас, можливо, очікує ще масштабніший прояв культур інших країн і народів.

QHA