КИЇВ (QHA) -

У Києві презентували фільм про волонтерів Гуманітарної місії "Чорний тюльпан". Місію організувало Міністерство оборони України для пошуку, ексгумації та вивезення тіл українських воїнів, які загинули у зоні АТО. Вона почала роботу з 2 вересня 2014 року, після того, як Міноборони не змогло забрати тіла загиблих солдатів після боїв під Іловайськом. Представники "Л/ДНР" не допустили на контрольовані ними території українських військових для збору тіл загиблих, але погодилися пропустити громадянську волонтерську місію.

— З вересня 2014 року стартувала наша місія, ми збирали тіла загиблих хлопців на непідконтрольних територіях. Кожен відгукнувся, хто міг і був готовий морально. В основному, ми всі пошуковики, хто брав участь, і займаємося пошуком солдатів Першої і Другої світових воєн, — розповів кореспонденту QHA пошуковик Олександр Куковеров.

Документальні кадри з лінії розмежування зняли волонтери-пошуковці у 2014 — 2015 рр., спогади про операцію записали у 2016-му. Зараз місія на території ОРДЛО припинена з невідомих причин. Пошук загиблих проводять тільки на українській стороні.

— Ми дуже сподіваємося, що гуманітарна місія "Чорний тюльпан" відновить свою роботу, що усі пошуковці, у яких є досвід, знову будуть долучені до пошуку людей і ми зможемо повертати рідних рідним. Тим, хто хоче поховати, хто чекає, але не має такої можливості. Це у значній мірі може сприяти розрядці обстановки і може допомогти у врегулюванні конфлікту на сході, — сказав Сергій Зленко, керівник інформнапрямку ВГО "Союз народна пам'ять" у коментарі кореспонденту QHA.

Фільм розповідає про події у зоні АТО так, як їх бачать волонтери. Стрічку відзняли журналісти криворізької ТРК «Рудана», знімальна група «Чорний тюльпан» і самі волонтери. Співавторами стрічки стали Вікторія Сімкіна (журналіст), Костянтин Сологуб (оператор) та Сергій Ільченко (режисер монтажу).

— Хлопці дуже довго не могли нічого розповідати. Напевно, з цим потрібно було пожити, щоб усе склалося в слова. Дуже багато речей ми не маємо права розповідати, щоб там можна було безпечно працювати. І не все можна одразу розповісти. Коли чоловікам хочеться плакати, вони можуть розповісти про це пізніше, а спочатку вони говорити про ті події не люблять, — прокоментувала журналісту QHA співавтор фільму Вікторія Сімкіна.


Нагадаємо, нещодавно волонтери Гуманітарної місії «Чорний Тюльпан» представили унікальне відео, на якому показано, як вони забирали тіла загиблих захисників Донецького аеропорту — "кіборгів".

QHA