КИЇВ (QHA) -

Кияни та гості столиці матимуть змогу доторкнутися до кримськотатарської культури, відвідавши виставку, організовану в рамках проекту «Візерунки миру». Проект спрямований на збереження та розвиток кримськотатарської культурної спадщини, традицій, національного колориту і самобутності кримських татар, навчання та підготовку нових майстрів, збереження єдиного культурного простору з Кримом, підтримку професійних, наукових, творчих зв'язків, а також створення колекції кримськотатарського прикладного мистецтва.

— Наш проект це трансляція мирних ідей. Це певний елемент культурної дипломатії, яка з давніх-давен була притаманна кримськотатарському народу. Це місце єднання, соціалізації, збереження етнічності кримських татар на материковій Україні, розповіла про реалізацію проекту «Візерунки миру» радник міністра культури України по Криму та координатор проекту Есма Аджієва.

Міністр культури Євген Нищук під час презентації проекту зазначив, що «ми маємо продовжувати тримати зв'язок із Кримом і через культуру зцілювати хворобливі рани тих, хто сьогодні опинився далеко від півострова».

Проект «Візерунки миру» створено 2016 року за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співпраці у Києві (SDC). Серед основних напрямків проекту — створення творчих майстерень, навчання і підготовка нових майстрів, а також створення колекції декоративно-прикладного мистецтва кримських татар.

У рамках проекту з 20 по 26 січня 2017 року у Національному центрі народної культури — Музеї Івана Гончара буде представлена ​​колекція декоративно-прикладного мистецтва кримських татар. Виставка відкриється 20 січня о 15:00.

ФОТО: інтернет

QHA