КАННИ (QHA) -

Фільм «Іній» (Frost) литовсько-франко-польсько-українського виробництва, знятий режисером Шарунасом Бартасом про війну на Сході України, увійшов до програми «Двотижневика режисерів» 70-го Каннського кінофестивалю. Про це повідомив у Фейсбук глава «Держкіно» Пилип Іллєнко.

— Тільки що на прес-конференції організаторів програми «Двотижневика режисерів» Каннського кінофестивалю було оголошено про участь у ній фільму Іній/Frost режисера Шарунаса Бартаса, створеного за підтримки Держкіно України, що розповідає про війну та окупацію в Україні.

Фільм про події на Донбасі все ще в процесі зйомок. Робота над картиною ведеться компанією «Інсайтмедіа» за підтримки «Держкіно України», Литовського кіноцентру, телеканалу АРТЕ і Польського кіноінституту. Виробниками виступають Studija Kinema, КіnоЕlektron, Інсайтмедіа / Татофільм, Donten & Lacroix Films.

Одну з головних ролей у фільмі виконала визнана зірка французького і світового кінематографа Ванесса Параді.

Творці називають «Іній» першим міжнародним кінопроектом, який покликаний показати широкому глядачеві, що на території України йдуть бойові дії.

У центрі сюжету цього роуд-муві — поїздка литовського хлопця Рокаса з волонтерською місією до України. Герої в фільмі не беруть безпосередньої участі в боях, але потрапляють під обстріл. Робота над картиною велася у таких населених пунктах як Курахове, Мар'їнка, Красногорівка, Дніпро, Київ, також частина зйомок проходила у Польщі, Литві та Франції.

Ванесса Параді грає журналістку, яка працює в зоні бойових дій на Сході України.

У зйомках картини брали участь і українські військовослужбовці, а також журналісти, що висвітлюють події на Донбасі.

Нагадаємо, 70-й Каннський кінофестиваль відбудеться з 17 по 28 травня. Ведучою заходу буде Моніка Белуччі, журі очолить іспанський режисер Педро Альмадовар, а особою фестивалю стане італійська актриса Клаудія Кардинале.

ФОТО: інтернет

QHA