СТАМБУЛ (QHA) -

Легендарна історія кохання Хана Гірея і Діляри-Бікеч стала основою сюжету нової книги відомої турецької письменниці Севінч Чокум.

Роман під назвою «Фонтан сліз – останнє весілля в Криму» на 464 сторінки вийшов у Туреччині цього місяця.

Чокум і раніше писала про Крим. Так, у своєму романі під назвою «Коли з'явиться місяць» (Hilal Görününce) письменниця розповіла про відносини між османами і кримськими татарами, описала традиції кримськотатарського народу. А її роман «Матушка Розалія» був присвячений страшним подіям Депортації кримськотатарського народу 18 травня 1944 року.

Анотація до нової книги, що розказує всесвітньо відому історію кохання, говорить:

«Останнє весілля в Криму» це історія кохання, яка простягається від Криму до Румелії в період з 1760 по 1769 рік. Крім того, що Севінч Чокум пише про любов між Ханом Гіреєм і Ділярою-Бікеч, вона також розповідає нам історію Криму. Передаючи вільний дух, пристрасть і слабкості Хана Гірея, письменниця занурює своїх читачів в історичну атмосферу за допомогою оригінальної техніки оповіді та багатого сюжету.

Севінч Чокум є не тільки авторкою романів, але і сценаристкою. Вона народилася в 1943 році в Стамбулі. Любов до кримської тематики Севінч прищепив батько її чоловіка, що мав кримськотатарські корені. Саме він розповів їй про історію, традиції народу і про Депортацію 1944 року.

ФОТО: інтернет

QHA