КИЇВ (QHA) -

На широкий екран 8 лютого вийде документальний фільм "Міф", 15 лютого — драма "Стрімголов", 28 лютого драма "Іній". Про це на брифінгу повідомив глава Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Всі фільми зняті режисерами з різних країн, але в них є багато спільного. Вони розповідають історії про людей — архетипові фігури для сучасної України. Безпосередньо як у "Інеї", побічно  як у фільмі "Стрімголов", показана російсько-українська війна. Фільми зняті за підтримки Держагентства України з питань кіно, зазначив Іллєнко.

Фільм "Міф" це історія про життя всесвітньовідомого українського оперного співака, учасника бойових дій на Сході України, Героя України Василя Сліпака, який залишив сцену і загинув за Україну.

Це історія героїзму і самопожертви, яка змушує замислитися над своїм життям. Фільм документальний і публіцистичний водночас, також у фільмі є анімація. Кінострічка вийде в прокат у 30 містах України, розповів режисер фільму Леонід Кантер.

Фільм "Стрімголов" знятий режисером Марією Степанівською, продюсер Володимир Філіппов. Кінострічка отримала приз глядацьких симпатій на французькому фестивалі Premiers Plans в Анжеро. Завдяки цьому фільм зможе вийти на широкий екран у Франції: французький дистриб'ютор отримає на промо-кампанію кінострічки 55 тисяч євро. Фільм також брав участь у головній конкурсній програмі 52-го Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах. "Стрімголов" розповідає історії з життя сучасної київської молоді.

Це міський роман, з психологічними подробицями з життя нашого покоління. Ці історії зацікавили глядачів за кордоном. Після прем'єр фільму нам говорили: нарешті ми зрозуміли, як ви живете, коли в країні війна. І хоча у вашому місті її немає, і війна не відображена в кадрі, але через життя простих людей у звичайних київських квартирах ми можемо зрозуміти, що у вас відбувається, повідомила Марія Степанівська.

У фільмі "Іній" показана українська дійсність очима європейця. 2017 року кінострічка взяла участь у програмі "Двотижневик режисерів" на 70-у Каннському міжнародному кінофестивалі. Режисер фільму "Іній" — зірка світового арт-кіно Шарунас Бартас.

Дуже важливо, що режисери зі світовим ім'ям звертають увагу на війну в Україні. Під час зйомок команда виїжджала на передову, в кадрі реальні герої, зазначив Пилип Іллєнко.

У лютому в кінотеатрах також продовжиться показ картини "Кіборги", комедії "Свінгери" і серії короткометражок, знятих у рамках проекту "Дивись українське створюй своє майбутнє".

QHA