КИЇВ (QHA) -

Перша частина «Тачок» була гідною, але не найкращою роботою від студії Pixar. Другі «Тачки», як досить часто буває з сіквелами в будь-який франшизі, для багатьох стали першим розчаруванням у майстерності знаменитої студії. З усіх боків їй дорікали за плутаний сюжет з великою кількістю персонажів. Фільму не вистачало мудрості і щирості, які завжди були візитною карткою Pixar. Дісталося тоді і компанії Walt Disney через те, що вона нібито змусила випустити неготовий мультфільм.

Проте «Тачки 2» вдало пройшли у прокаті, і надалі Disney і Pixar пообіцяли третю серію мультфільму, яка поверне на трасу злетів цикл про розумні машини. І справді — «Тачки 3» не такі хороші, як кращі з кращих робіт студії, але вони значно краще, ніж сіквел, і місцями дотягують до перших «Тачок». Однак все одно весь шарм першої частини втрачений, а переваги витягуються за рахунок нових фішок. Плюс все ж творці навчилися на помилках минулого. Варто нагадати, що сиквел франшизи критики розбили в пух і прах за сюжет, невідповідний для дитячого мультфільму .

Сюжет фільму схожий на першу частину, тільки тепер МакКвін вже старий гонщик, а Джексон Шторм — молодий новачок, який має намір перевершити його.

Гоночна машина стає старою і недосконалою, приходить час нових технологій, і легенда з номером 95 залишається на манівцях, адже новачки складають серйозної конкуренцію для легенди гоночного спорту. У Блискавки МакКвіна немає шансів прийти першим. Головний герой не простий — він має намір всім довести, що все ще кращий у своїй справі. На його шляху зустрічаються не тільки спогади, але і нові знайомства.

Режисер Брайан Фі поставився до своєї роботи з усією відповідальністю, оскільки у попередніх частинах мультфільму «Тачки 3» його роль була трохи меншою він займався створенням розкадрувань до перших двох частин. А ця картина є його режисерським дебютом.

Тизер до фільму «Тачки 3», який вийшов у листопаді 2016 року, був сприйнятий двояко. Для однієї частини аудиторії він став такою собі раптовою зміною стилю у бік похмурості у стилі коміксного кіновсесвіту DC, а для інших неналежним для аудиторії до 16-и через ту саму похмурості. Але насправді фільм вдало балансує між яскравою і напівпохмурою картинкою. Так що трейлер дійсно був просто маркетинговим ходом для залучення нової глядацької аудиторії.

З розвитком сюжету стає ясно, що це менш тривіальна і більш глибока історія, яка закликає дивитися на світ і на оточення ширше, ніж зазвичай у подібному кіно і в подібних мультфільмах. Як і в перших «Тачках», головне сюжетне питання картини не в тому, чи здобуде Блискавка перемогу, а в тому, чи стане він найкращим автомобілем після всіх своїх пригод і переживань. Простіше кажучи, це історія серця, а не швидкості.

Мораль «Тачок 3» адресована швидше дорослим, аніж дітям. Лише найбільш вдумливі діти повною мірою оцінять душевний стан головного героя. До того ж фрази і вислови героїв навряд чи будуть зрозумілі навіть досить просунутим дітям. Гумор у мультфільмі на високому рівні, він постійно грає на автомобільній темі, але, знову ж таки, більше буде зрозумілий дорослим, залишивши дітей за бортом.

Графіка і анімація мультфільму, за традицією Pixar, на найвищому рівні. Також варто відзначити, що приємно подивитися на нових персонажів, Джексон Шторм, який швидше грав другорядну роль, і Крус Рамірес, яка сповнена характеру. Але, незважаючи на велику увагу до нових героїв, про старих теж забувати ніхто не збирається. Особлива увага дісталося Доку Хадсону — Блискавка часто згадує свого вчителя.

Згадана в трейлерах аварія, яка викликала у багатьох малюків сльози, не має великої ваги. Адже на всі труднощі треба дивитися позитивно. Наприклад сприймати це як мотивацію.

Навряд чи можна передбачити кінцівку сюжету, переглянувши безліч трейлерів. Навіть у процесі перегляду про неї можна здогадатися не раніше третьої частини мультфільму. Після фіналу є над чим замислитися і що винести для себе. Але дітям він навряд чи сподобається. Фінал фільму гідний, а ось сюжет, як і попередні частини — проходить захопливо і дуже швидко, адже мова йде про перегони, яких у «Тачках 3» більш ніж достатньо, що є, мабуть, найбільшим плюсом продовження третього фільму.

Мораль картини у важливості мотивації, і в пошуках виходу з будь-яких психологічних труднощів. «Має значення тільки те, що ти про себе думаєш. Не дозволяй чужій думці вирішувати за тебе. Мрієш ганяти  ганяй. Ти  швидкість! ».

Дарина Комарницька

ФОТО: інтернет

QHA