БРЮССЕЛЬ (QHA) -

У Брюсселі 20 січня стартував кінофестиваль «Кордони», в рамках якого заплановано показ 5 фільмів з України. Один показ уже завершився — глядачам було продемонстровано культовий відновлений фільм Олександра Довженка «Земля». У зв'язку з тим, що у кінокартині відсутній звуковий супровід, глядачів дивував живою етнічною музикою гурт «ДахаБраха». Інформацію передає кореспондент «УНІАН» з місця подій.

Один з організаторів фестивалю, керівник компанії «Артхаус Трафік» Денис Іванов роз'яснив концепт заходу і мету його проведення.

— Українське кіно зараз на підйомі, і з'являється все більше фільмів, якими є бажання поділитися. Ці фільми так чи інакше відображають ту реальність, в якій ми живемо в Україні... Нинішній фестиваль називається «Кордони». У програмі здебільшого документальні фільми, в яких вивчаються фізичні і ментальні кордони. У нас не було завдання зробити пропагандистський фестиваль ми не розглядаємо кіно як пропаганду, але розглядаємо як засіб чесної розмови з публікою.

Він подякував культурному центру Bozar за надання майданчиків і реклами і нагадав, що минулого року в цьому ж центрі вже проходили Дні українського кіно, під час яких були представлені кілька фільмів, зокрема кримського режисера Олега Сенцова, який незаконно на даний момент утримується у російській в'язниці.

Також на фестивалі анонсований показ ще чотирьох нових фільмів з України, відзначених міжнародними нагородами: «Українські шерифи» Романа Бондарчука, «Маріуполіс» Мантаса Кведаравічюса, «Гніздо горліці» Тараса Ткаченка та «Рідні» Віталія Манського.

ФОТО: інтернет

QHA