КИЇВ (QHA) -

Український історичний фільм «Крути 1918» вийде в прокат 12 грудня цього року. Про це на презентації фільму повідомив продюсер картини Андрій Корнієнко.

Зйомки картини стартували ще у вересні 2017 року, а вихід фільму творці вирішили приурочити до Дня Збройних сил України.

— Нам хотілося, щоб більше людей побачили картину. Зараз на неї чекає тривалий технологічний процес,  зазначив Корнієнко.

Творці картини розповіли, що під час підготовки до зйомок вони консультувалися з істориками, а для реконструкції подій команда художників побудувала макет будівлі старого київського вокзалу.

У свою чергу міністр культури України Євген Нищук розповів, що ідея втілити історію героїв Крут в кіно виникла у нього ще в студентські роки, тому він був дуже радий взяти участь в процесі роботи над фільмом.

— Це історія не просто про хлопців, які були жертвами, а історія про людей, які зупинили радянські війська і дали можливість підписати міжнародні акти становлення УНР. Так, тоді республіку не втримали, але це стало нашим завданням сьогодні. Я радий, що картина з'явиться на екранах українців, Європи та світу,  наголосив посадовець.

Нищук зіграв у картині епізодичну роль батька одного з героїв. Також він порівняв подвиг студентів з подвигом спартанців, а ідеї, з якими вони йшли в бій, назвав основними для української нації.

Раніше QHA повідомляло, що у Київській області відбуваються зйомки фільму «Крути 1918».

QHA