КИЇВ (QHA) -

На тлі інших українських художників Петра Антипа виділяє любов до українського степу, адже він виріс і створив більшість своїх робіт у Горлівці, нині захопленій російськими окупантами.

У своїй творчості він звертається до міфу, до архетипових образів амазонок і скіфів, при цьому залишаючись дуже сучасним художником.

За словами Антипа, український степ — те місце, звідки прийшли всі стародавні арійські племена: скіфи, сармати, готи, без внеску яких європейська цивілізація виглядала б зовсім інакше. І саме це — один з містків, що з'єднують Україну із загальноєвропейською культурною спадщиною.

В України дуже давня культура. Ми європейська країна, яка заклала фундамент Європи. Саме з території України, через наші степи, в Європу прийшли арійські племена, нащадками яких є майже всі сучасні європейські народи. Мені шалено подобається ця культура, каже майстер.

Більшість картин, представлених на виставці, художник створив уже після 2014 року, коли він змушений був переїхати з Горлівки до Києва, покинувши свою майстерню і багато робіт на окупованій території.

Не дивно, що в останніх роботах Антипа, створених уже в Києві, багато сюжетів, пов'язаних із війною.

Цікаво виглядає поєднання живопису і графічної техніки, до якого художник у своїй творчості звернувся вперше.

Петро Антип ніколи ні з ким не конкурує. У нього є свій самобутній світ, він його створив і впевнений в тому, що робить. Мені здається, що, навіть створивши свій автономний художній всесвіт, він продовжує в ньому еволюціонувати через експерименти з формами, кольором і лініями, - каже мистецтвознавцем Марина Стрельцова.

Хоча художник виставляється досить часто, експозиція таких масштабів проходить вперше з 2009 року, коли його роботи були представлені в Донецькому художньому музеї.

Виставка працюватиме з 4 по 20 квітня

Роман Кот

ФОТО: Юрій Зущик

QHA