КИЇВ (QHA) -

Слово «кіборги» назавжди увійде в історію українського війська.

Про це заявив президент України Петро Порошенко, виступаючи на офіційній прем'єрі фільму у Києві.

— Фільм, звичайно, художній, але грунтується на абсолютно точному документальному матеріалі. Фільм зроблений в тісній співпраці з нашими героями АТО. Велику кількість фраз, епізодів взято безпосередньо з реального життя. Назва «кіборги», якою наші вороги агресори і окупанти хотіли нас образити, навпаки стала синонімом патріотизму, мужності і стійкості українського воїна. Це слово назавжди увійде в історію українського війська. Так само, як і Донецький аеропорт, — зазначив він.

Порошенко подякував команді на чолі з режисером Ахтемом Сеїтаблаєвим, яка працювала над картиною.

— 2016 року 35 українських фільмів було представлено українському і світовому глядачеві, 37 прем'єр відбулося і відбудуться 2017 року. Але найважливіше кількість глядачів, які прийшли подивитися ці фільми. Якщо 2016 року їх було майже 190 тисяч, то 2017-го  вже 900 тисяч. Це символ того, що держава повернулася обличчям до українського кінематографа,  вважає Порошенко.

Нагадаємо, у Києві 4 грудня відбулася презентація фільму українського режисера кримськотатарського походження Ахтема Сеїтаблаєва «Кіборги» стрічки про героїзм українських військових, захисників Донецького аеропорту від російських агресорів.

QHA