ОДЕСА (QHA) -

На прем'єру до Одеси приїхали школярі, які були задіяні у виставі Театру переселенця і в фільмі «Школа №3». П'ять місяців тому ці хлопці стояли на сцені у Берліні — їх робота виграла «Берлінале» і прославила Миколаївку на всю Україну і навіть Європу.

Фільм складається з монологів школярів, які живуть у зоні бойових дій на Донбасі. В основі стрічки — п'єса «Моя Миколаївка», поставлена Театром переселенця. Над цим спектаклем німецький режисер Георг Жено працював разом із українським драматургом Наталею Ворожбит.

Режисерами фільму «Школа №3» стали Георг Жено і українка Єлизавета Сміт. Їх герої — 13 учнів школи №3 міста Миколаївки Донецької області. Влітку 2014 року в школу потрапив снаряд, перетворивши її на руїни.

Війна на Донбасі показана очима дітей і підлітків. У фільмі вони розповідають про те, як переживали війну, що втратили і як змінилося їхнє життя.

Дівчинка з фатою в руках розповідає про дитячу гру «Весілля» — говорить повільно, насилу ковтаючи слину і часто зупиняючись. Глядачі в залі сміються над тим, що вона обрізала на кухні фіранку для того, щоб бути красивою на «весіллі», посміхаються того, що мама її за це не сварила, а поставилася з розумінням. Історія дитинства. Але є одне але: хлопець, який грав її нареченого, загинув на війні в 2014 році. Ця фата в руках у дівчини — річ, яка нагадує про нього...

У фільмі ще 12 подібних історій. Кожна викликає і сміх, і сльози. За кожною стоїть дитячий досвід війни.

— Кожен з предметів, про які розповідають наші герої, є для них по-своєму особливим. Це, звичайно, були просто такі медіумні інструменти, які допомагали дітям розкривати дуже непрості теми, — розповідає режисер і співавтор фільму Георг Жено.

Картина вдвічі довше театральної постановки. Крім оповідань школярів, її творці показали глядачам невеликі замальовки про побут жителів фронтового міста.

— Цей фільм необхідно показувати скрізь, як в Україні, так і в Росії, — сказав один із глядачів у залі, подякувавши авторам «Школи №3».

Нагадаємо, фільм «Школа №3» завоював престижну нагороду на кінофестивалі «Берлінале» як найкраща повнометражна картина.

ФОТО: інтернет

QHA