КИЇВ (QHA -

У столичному клубі Kpoint place 7 квітня єдина на сьогоднішній день кримськотатарська панк-рок-група Shatur-Gudur презентувала свій перший альбом під назвою Burundan çıqtı (у перекладі — «вийшов боком»).

Насолодитися улюбленими композиціями і підтримати музикантів прийшли в основному їхні рідні та друзі. Відвідав концерт і відомий український журналіст Андрій Куликов, який вже давно є шанувальником творчості Shatur-Gudur.

Концерт за столичною традицією почався з годинним запізненням. Однак протягом наступних двох годин музиканти запалили по повній, підкоривши публіку виконанням як нових, так і вже багатьом знайомих композицій.
Сьогодні Shatur-Gudur — це Джеміль Мамутов (бас-гітара і бек-вокал), Сулейман Мамутов (ударні), Бекір Хайбуллаєв (вокал) і Фікрет Ідрисов (гітара).


На концерт прийшов і колишній вокаліст групи Муслім Умероглу, який разом із хлопцями виконав кілька композицій.

Це був теплий і емоційний вечір, без прикрас, пафосу і зайвих слів. Через музику виконавці говорили з кожним, хто був у залі. Пісні звучали то голосом людини, яка бореться зі своїми страхами, то закоханого, готового на все заради своєї любові, і навіть голосом цілого народу, який протягом століть бореться за право жити і вмирати на рідній землі...
...Завдяки відомим подіям у нашій країні український музичний ринок поступово звільняється від примітивної російської попси та іншого сміття. На сьогодні в Україні ніша етно-панк-року досить вільна — і, безумовно, в унікального кримськотатарського колективу Shatur-Gudur є реальні шанси бути почутим як у своїй країні, так і за кордоном.

Шкода, що сьогодні музика подібного рівня звучить лише в маленьких кафе і пабах. Творчість Shatur-Gudur заслуговує всеукраїнської слави!

ВІДЕО: Фейсбук Elvina Seitbullaeva

QHA