КИЇВ (QHA) -

В суботу, 4 лютого у Києві пройшов перший півфінал національного відбору на Євробачення-2017, який визначив перших двох претендентів, які продовжать боротьбу за право виступити під прапором України на міжнародному музичному конкурсі. Цими щасливчиками стали TAYANNA і «Сальто назад».

Настільки гучна подія у світі українського шоу-бізнесу, звісно, не змогла обійтися без скандалів, курйозів і сюрпризів. Про те, що відбувалося за лаштунками українського відбору, розповість інформагентство QHA.

Графік нацвідбору на Євробачення передбачає, що перші три суботи лютого (4-го, 11-го і 18-го числа) 24 учасники, розділені на три групи по вісім виконавців, виступлять у прямому ефірі на сцені Палацу культури «КПІ ». Першим випробувати удачу і професіоналізм випало на долю СКАЙ, Роми Веремійчика та гурту LUMIERE, Monochromea, Laliko, «Сальто назад», MamaRika, TAYANNA та Арсена Мірзояна.

Судили виконавців продюсер Костянтин Меладзе, переможниця Євробачення-2016 Джамала і артист Андрій Данилко. З самого початку журі продемонструвало свої серйозні наміри, розповівши про критерії та вимоги до виступальників.

— Дуже важливий саме комплекс витримає чи не витримає людина на сцені, чи зможе перемогти своє хвилювання. Крім того, ми оцінюємо вокальну техніку і зміст пісні. Ось що для мене є найголовнішим, поділилася Джамала.

Ймовірно, щоб не здаватися занадто суворими, судді визнали, що кожен з претендентів унікальний, а деякі з них можуть стати цікавим відкриттям для українських слухачів.

— Ми під час відбору до Євробачення намагаємося залучити тих людей, яких не пускали на радіо і телеканали або через формат, або через те, що туди насилу беруть нові імена. Ми намагаємося зробити так, щоб вони після відбору стали відомими, розповів Меладзе.

Однак все це відбувалося поза сценою. Ну а на ній першим під гарячу руку суддів потрапив знаменитий український гурт СКАЙ. Спеціально для конкурсу музиканти не тільки підготували пісню All My Love For You, але також адаптували свою назву до формату англомовного конкурсу і стали SKAI.

Добре виступити виконавцям з більш ніж десятирічним стажем завадила банальна застуда вокаліста Олега Собчука.

Сьогодні я не показав свій досвід, оскільки в моєму житті ще не було такого, щоб приїздили медики... Зараз половина країни хворіє на грип, і я не виняток. Я вийшов на сцену з температурою 37,5, ми викликали «Борис»  вони приїхали, вимірювали температуру, кололи мені ліки,  зізнався співак.

Після не найкращого у своєму житті виступу вітчизняні метри передали сцену музикантам Ромі Веремейчику і гурту LUMIERE, Monochromea і Lalikoтільки, що тільки-но починають свою професійну кар'єру .

Учасник «Х-фактора» Рома Веремійчик представив на відборі свою композицію Make It Real. Вирішивши зіграти на драйві та експресії, молодий музикант, одначе, більше запам'ятався суддям своїм яскраво-рожевим костюмом і сорочкою в горошок. Пісня, на жаль, виявилася недопрацьованою, і саме за тими параметрами, на які робив ставку Веремійчик.

— Ми почули більше негативних відгуків, ніж позитивних. Я, в принципі, згоден з ними. Але для себе ми стали на щабель вище, розповів він після виступу.

Від Джамали Рома почув, що 2017 року на Євробаченні переважатиме музика з електронними елементами, яких не вистачало в його композиції.

Я не знаю, якого стилю музика має зараз бути на конкурсі Євробачення, бо, як ви бачите, на відбір покликали дуже різношерстих музикантів. Якщо переможе молода команда, то Україна відкриє погляд для ще більшої кількості музичних напрямків, наступного року з'являться якісь нові цікаві стилі, і ми будемо наслідувати світові тенденції,  вважає Веремійчик.

Українська грузинка Лалі Ергемлідзе, відома під псевдонімом Laliko, вийшла на сцену четвертою з піснею Sugar Whisper якраз у стилі еlectro swing (поєднання сучасних бітів і класичного звучання).

Європейці люблять такий стиль музики, він продовжує збирати стадіони і гойдати людей, тому там нас однозначно зрозуміють. А в Україні потрібен час, щоб привчити до такого людей, сказала Ергемлідзе.

І хоча відразу після виступу Laliko дісталося найбільше схвалення глядачів — цілий 81%, під час фінального голосування вона отримала найнижчі оцінки.

Здивувати суддів вдалося гурту «Сальто назад». Для цього музиканти не тільки заспівали пісню «О, мамо» українською мовою, а й продемонстрували дивовижну пластичність, виконавши на сцені імпровізований танець  можна сказати, фішку гурту з п'ятирічною історією.

Виконавиця MamaRika, більше відома під псевдонімом Erika, якого вона позбулася після розриву контракту з продюсером Сергієм Кузіним, вирішила здивувати суддів і глядачів композицією We Are One. Однак більше, ніж пісня, увагу до себе привернув курйоз із костюмом співачки: через активні рухи на сцені у дівчини оголилися груди. Сама MamaRika поставилася до того, що сталося, з гумором і після виступу жартувала, що всі, хто пропустив настільки пікантний момент, можуть побачити його у повторі.

Наступною на сцену вийшла одна з фавориток нацвідбору TAYANNA з ліричною піснею I Love You. Її відразу ж полюбили глядачі, а ось судді визнали виконавицю дещо скутою через хвилювання.

— Такі історії та життєві ситуації відбуваються щодня. І це не обов'язково моя історія, можливо, я заспівала історію жінки з Івано-Франківська, Донецька або іншого міста. І ця пісня знайшла своїх слухачів. Я просто роблю свою справу,  так сказала про свою пісню TAYANNA.

Останнім на відборі виступав Арсен Мірзоян. Його пісня Geraldine у дусі французького шансону також сподобалася глядачам, які дали їй сім балів з восьми можливих. Однак пройти у фінал музикантові завадило рішення журі, які віддали друге місце відчайдушним «Сальто назад».

А справді здивувати суддів вдалося тим, хто свій відбір уже пройшов представникам на Євробаченні-2017 від Білорусі. Гурт Naviband заспівав пісню «Гiсторыя майго жыцця», після чого виконав хіт Джамали «1944» білоруською мовою!

— Для нас дуже важливо, що наша пісня звучатиме на Євробаченні білоруською мовою  це вперше. Наша перемога стала невеличким шоком для нас, але ми вирішили, що треба бути прагматиками, працювати над піснею і показати рівень у Києві,  поділилися планами білоруси.

Новий етап національного відбору відбудеться вже наступної суботи, 11 лютого. Цього дня свої композиції презентують LETAY, Міла Нітич, ​​KUZNETSOV, AGHIAZMA, DETACH, ROZHDEN, Panivalkova та ILLARIA.

Залишайтеся з QHA і слідкуйте за подіями підготовки до Євробачення-2017 адже попереду ще багато цікавого!

Олександра Шекера

QHA