ЛЬВІВ (QHA) -

У Львівському музеї історії релігії відбулася презентація виставки фотграфій російського художника-документаліста Василя Мельниченка "Братва". Уродженець Омська привіз до столиці Галичини близько півсотні кадрів, зроблених кореспондентом "Ведомостей" Денисом Абрамовим, фотографом Олександром Аксаковим та документалістом Денисом Тарасовим у козацьких таборах на Уралі та на Сході України. 

— Якщо ця виставка змінила бодай одну долю — це великий успіх. Згадуючи слова Вінстона Черчилля, нам усім треба пам`ятати, що народи, які падають від боротьби, обов'язково підведуться, а ті, що здаються без бою, ніколи не зможуть встати. Нашим сусідам як на Сході, так і на Заході час зрозуміти, що ми той народ, який не подолати,  сказала присутня на відкритті заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук.

Прогнозовано, "Братва" є забороненою для показу у Росії, тож співавтор їздить з нею по світу й каже, що хоче перегорнути цю сторінку історії і згадувати про неї як про архів:

— Як художнику мені подобається, що кожного разу ці роботи знаходили нове просторове і міфологічне рішення. Однак як звичайна людина я хочу, аби ця війна стала лише частиною музейного архіву, зазначив Василь Мельниченко.

Прийти та переглянути виставку "Братва" можна до 25 березня включно. 

QHA