КИЇВ (QHA) -

Представник нового покоління українських художників — уродженець Ялти, який зараз живе і працює в Парижі, без сумніву, має свій неповторний авторський стиль.

У Микити Кравцова як художника є якраз та складова, якої так не вистачає українському мистецтву, саме це робить його резонансним, помітним, головне він класний, каже художник Віктор Хоменко.

Експозицією своєї нової виставки, що відкрилася в столиці, Кравцов спробував показати, як в Європі сприймають останні події, що відбувалися в Україні, — блокаду, отримання безвізу й інші речі, які розбурхували і нашу країну, і її сусідів.

Тунельний зір — термін з медицини, що означає стан, коли в людини відсутній периферійний зір і вона може бачити тільки те, що знаходиться прямо перед нею, ніби в тунелі. В інтерпретації майстра це художня метафора, покликана показати, що європейці сприймають життя України через призму ідеології, пропаганди і власних стереотипів.

«Тунельний зір» це відображення того, як Європа представляє все, що відбувається в Україні, тобто вона не бажає вникати в подробиці, а сприймає виключно те, що потрапляє в поле її зору, не заморочуючись про те, що залишається за рамками, говорить глава Фонду культурних ініціатив ArtHuss і близький друг художника Костянтин Кожем'яка.

Об'єднуючи різнорідні елементи і створюючи нові сутності, художник показує слабкість і недовговічність союзів, що засновані на компромісах.

Або ж навпаки — зіткнення і протиборство двох ідеологій, і картини майбутнього, в якому Україні відводяться різні ролі...

Микита Кравцов — в чомусь провокатор, у багатьох його роботах акцент, місцями надмірний, зроблено на еротизмі. Однак, відповідаючи на часті питання з цього приводу, художник каже, що в західній культурі це давно встановлена художня традиція: всі претензії до Гюстава Курбе і його роботи «Народження світу» (ця картина, створена 1866 року, довгий час сприймалася як провокація).

Художник Микита Кравцов не зміг приїхати до України на відкриття своєї виставки через проблеми технічного характеру з візою.

Виставка працює в Музеї історії Києва з 4 по 20 квітня.

QHA