КИЇВ (QHA) -

Громадська організація КримSOS оголосила про початок збору коштів для зйомок нового кримськотатарського фільму «Іман» («Віра»). Сценарій ігрового короткометражного фільму «Іман» виробництва КримSOS і кримськотатарського режисера Ахмеда Сарихаліла став одним з переможців Десятого конкурсного відбору кінопроектів, що фінансуються з коштів державного бюджету, і увійшов до Програми виробництва національних фільмів на 2017/2018 рік.

Як пояснили у КримSOS, з державного бюджету виділяється лише половина коштів на покриття витрат, пов'язаних з виробництвом фільму. Залишок коштів — близько 25 000 доларів організація планує зібрати завдяки українським і зарубіжним благодійникам, щоб у жовтні цього року команда фільму змогла приступити до зйомок фільму.

У 2015 році в організації вже був досвід збору коштів для зйомок повнометражного документального фільму «Мустафа». Завдяки українцям на платформі «Спільнокошт» було зібрано 150 тисяч гривень.

У цьому році для збору коштів вже запущена кампанія на міжнародній краудфандінговій платформі Indiegogo. Команда проекту заявляє про тримісячний термін для збору коштів.

— У фільмі буде розказана історія кримського татарина, який став заручником обставин і своїх принципів. Опинившись перед складним вибором, головний герой буде змушений шукати порятунок. Цим порятунком для нього стане дівчина на ім'я Іман, яке в перекладі з кримськотатарської означає «віра», — розповідають у КримSOS.

За словами режисера Ахмеда Сарихаліла, основна ідея фільму — показати систему цінностей людей, що опинилися в безвихідній ситуації, коли єдиним стимулом продовжувати жити залишається віра — у Бога, майбутнє, принципи і людей.

Команда фільму ставить перед собою важливі цілі — нагадати про необхідність відродження культури кримських татар і, зокрема, кінематографа. Всі діалоги у фільмі будуть виключно кримськотатарською мовою з субтитрами англійською.

Варто відзначити, що у фільмі будуть показані події, не пов'язані з темою депортації кримських татар у 1944 році або подіями у Криму 2014 року, але вони розкриють нові грані національної тематики, на яку вплинули ці події.

Прем'єра фільму планується на весну 2018 року.

ФОТО: скрін з відео

QHA