КИЇВ (QHA) -

Війна... Це страшне слово викликає у кожної людини свої асоціації. Для когось війна — це найбільший страх, для когось — можливість реалізувати свої хворі амбіції. Однозначно можна сказати лише одне  жоден конфлікт не обходиться без людських жертв. Хтось втрачає свій дім, хтось  своїх рідних, а комусь доводиться розпрощатися із власним життям.

Доти, доки нашу планету охоплюватимуть локальні або міжнародні війни, будуть і ті, кому доведеться висвітлювати всі жахи зіткнень. Професія військового фотографа для багатьох залишається настільки небезпечною, наскільки і привабливою. І часто вона є такою не тільки через фінансову привабливість і можливу ​​популярність. Небезпека, ризик і адреналін ваблять, навіть незважаючи на реальну загрозу життю. Грузинський режисер Олександр Кваташидзе у своєму фільмі «Побачимося у Чечні» спробував відповісти на питання, чому ж фотографи, жертвуючи собою, повертаються на війну.

Головний герой фільму, Алекс, живе у Тбілісі. На той момент, коли у Чечні почалася війна, він спостерігав за ходом подій з екрану телевізора. Для грузинів ця війна була далекою і незрозумілою, але в той же час бойові дії відбувалися буквально з іншого боку кавказьких гір.

З юності Алекс захоплюється фотографією, проте про роботу військовим кореспондентом він навіть не думав. Все змінила особлива зустріч, яка принесла йому не тільки любов, а й поїздку в саму гущу війни. Він повернувся звідти неушкодженим, проте пережите там не дає Алексу спокою. Його постійно тягне назад, але через те, що його ніхто не знає і не хоче співпрацювати, він так і не зумів стати військовим фотографом. Однак пошук відповіді на питання
 що ж тягне його назад на війну?  не дає Алексу спокою. Він зустрічає безліч військових репортерів, деякі з них навіть стають його добрими друзями. Кожному він ставить одне й те саме питання  чому війна не відпускає їх, і паралельно спостерігає, як вона змінює долі цих людей.

В Україні фільм грузинського режисера транслювався у рамках XIV Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Кіно бере участь у конкурсній програмі DOCU/ПРАВА, результати якої будуть відомі 30 березня.

ФОТО: інтернет

QHA