ОДЕСА (QHA) -

Театр ТЕО в Одесі відкрився виставою "Іфігенія, Апофеоз" за мотивами трагедії Евріпіда. Прем'єрні покази відбулися 30 жовтня і 1 листопада.

Особливість постановки в тому, що задіяно весь підземний простір, а глядач мимоволі сам стає учасником театрального дійства. Хор жриць храму Артеміди у виконанні Олени Серкелі, Олени Новської, Анастасії Владської та Ольги Борисенко "веде" глядача через все дійство вистави. Їхній спів експресією ударних супроводжує Юрій Кононов, а занурення в потойбічні матерії відбувається під живу музику у виконанні Олексія Ретинського.

— До кожного проекту, створеного у ТЕО, ми залучаємо одеських артистів, таким чином сприяючи розвитку театрального життя міста, каже Юлія Юн, куратор театру.

У планах створення театральної платформи "Вхід вільний!". Вона буде відкрита для всіх: як для глядачів, так і для артистів.

— Крім театрального майданчика, наш театр має безліч тунелів, які ми хочемо населити казковими героями. Ми розраховуємо зробити яскраве і незвичайне дійство з безпосереднім залученням до нього дітей, говорить Юлія Юн.

Вже 4 листопада стартує загальноосвітня програма, яка покликана стати провідником тенденцій світового мистецтва, а також можливістю народження міждисциплінарного діалогу не тільки між діячами мистецтв і аудиторією, але й між представниками різних галузей: від наукової до філософської.

ТЕО це місце зародження дискусії та її можливого вирішення, де аудиторія стає співучасником того, що відбувається, говорить Юлія Юн.

За її словами, ТЕО надає майданчик для реалізація творчих проектів молодих режисерів, хореографів, перформерів і музикантів, результати яких будуть представлені широкій публіці.

Після гучної прем'єри театр уже готує для глядачів нові постановки. У грудні він покаже одеситам "театральний серіал", що складається з шести моновистав, які показуватимуть три дні поспіль.

Театр покликаний зробити сучасне мистецтво ближчим до одеської публіці і стати місцем особистої зустрічі художника з глядачем, безпосередньо залученим у його розвиток.

ФОТО: театр ТЕО

QHA