СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Реконструкцію замку «Ластівчине гніздо» окупанти перенесли з 2017 на 2018 рік. Про це сьогодні, 20 лютого, заявив так званий голова "Держкомітету з охорони культурної спадщини Криму" Сергій Єфімов.

— Щодо Ластівчиного гнізда, то тут затрималися терміни проведення держекспертизи, тому роботи будуть продовжені вже цього року, — заявив він, уточнивши, що терміни реконструкції будуть зрозумілі після проходження профільної комісії РФ.

Комісія має підбити підсумки минулого року і окреслити параметри роботи за федеральною цільовою програмою (ФЦП) на поточний рік і наступні.

У ФЦП «Соціально-економічний розвиток Республіки Крим і Севастополя до 2020 року» на реконструкцію замку передбачено 132,4 млн. руб. Як пояснив Єфімов, фінансування робіт буде перенесено відповідно до рішення урядової комісії.

Раніше з'явилася інформація про те, що в Криму проводять незаконні розкопки і бурять скелю, на якій стоїть палац «Ластівчине гніздо». ЮНЕСКО висловило стурбованість ситуацією у сфері культури в Криму після приходу окупантів.

Нагадаємо, підконтрольна окупантам «влада» закрила палац-замок Ластівчине гніздо в Криму для відвідування туристів на 3 роки. Причиною закриття, за офіційною версією, названа реконструкція та ремонтні роботи, а за неофіційною — палац закритий через будівництво елітних вілл неподалік.

Після анексії Криму Україна втратила контроль над 15 тис. історичних та архітектурних пам'яток і 100 музеями.

QHA