СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Окупанти заявили, що роботи з укладання черепиці на даху Великої ханської мечеті Ханського палацу в Бахчисараї завершаться у середині квітня. Про це сьогодні, 15 березня, під час відкритого засідання так званої комісії Громадської палати Криму з культури і міжнаціональних відносин заявила представник підрядної організації Марина Дукшіна.

— На сьогодні на об'єкті Ханської мечеті працює близько 20 осіб. У більшій кількості немає необхідності. Роботи ми плануємо закінчити до середини квітня повністю з укладання черепиці над Ханською мечеттю, — зазначила вона.

Відзначимо, у листопаді 2017 року Міністерство культури України звернулося до Міжнародної Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) та Міжнародного центру вивчення питань збереження і відновлення культурних цінностей (ICCROM) з проханням у черговий раз вимагати від Російської Федерації припинити знищення українського культурної спадщини на території Криму.

Також відомство зажадало від властей Росії негайного припинення робіт, що ведуть до руйнування Ханського палацу.

Активно долучилася до захисту Хан-Сарая і кримськотатарська діаспора, яка проживає у різних країнах світу.

Раніше екс-директор Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова повідомила, що ситуація з Великою Ханською мечеттю в архітектурному комплексі Палацу кримських ханів у Бахчисараї з кожним днем ​​стає все більш катастрофічною.

QHA