КИЇВ (QHA) -

Комітет з присудження щорічної премії Президента України «Українська книжка року» шляхом голосування визначив претендентів, передає «Уніан» з посиланням на прес-службу Державного комітету телебачення та радіомовлення.

Так, премія «За видатні досягнення у галузі художньої літератури» присуджена творам «Синій зошит. Аркуші днів світящіх» і «Лад» Мирослава Дочинця (видавництво «Карпатська вежа»). У цій номінації письменник обійшов 19 інших претендентів.

У номінації «За вагомий внесок у розвиток українознавства» переможцем серед 28 претендентів стало видання «Марія Заньковецька» Володимира Корнійчука (видавництво «Криниця»).

Серед 20 допущених до конкурсу книг у номінації «За сприяння у вихованні підростаючого покоління» премію отримав «Їжак Вільгельм», автор Тетяна Стус, видавництво «Віват».

Грошова частина премії складає 100 тисяч гривень. При цьому 50% цієї суми виплачується авторові твору (або співавторам у рівних долях, якщо інше не передбачене в угоді між ними) і 50% — видавництву або видавничій організації.

ФОТО: інтернет

QHA