КИЇВ (QHA) -

В ході 17-ї церемонії міжнародного літературного конкурсу, засновниками якого є Тетяна та Юрій Логуш, були нагороджені переможці в декількох номінаціях.

Родзинка подібного конкурсу в тому, що всі автори анонімно подають свої твори, які раніше ніде не друкувалися. Журі до нагородження кращих робіт не знає прізвищ письменників. Учасниками можуть стати як молоді письменники, так і ті, що вже відомі читачам, повідомляє кореспондент QHA.

За весь час існування конкурсу «Коронація слова» було опубліковано 750 нових романів, за ними знято понад 30 фільмів, поставлено 25 театральних вистав.

Вечір розпочався з того, що Нона Горбатенко з Харкова створила пісочну анімацію «ART UA», присвячену письменникам, які загинули за незалежність і свободу своєї держави.

Вступне слово сказали організатори свята Тетяна і Юрій Логуш, зазначивши, що в 90-х роках спостерігався занепад книжкової індустрії, а також дуже часто відбувалися рейдерські захоплення книгарень.

— Ми сказали собі, що треба якось відродити літературу, і ми згадали про сотні письменників Відродження, які були розстріляні, і тисячі діячів культури, які пропали безвісти, і були розстріляні. (В 30-х роках радянська влада розстріляла безліч представників української інтелігенції. В історію цей злочин увійов під назвою «Розстріляне Відродження») Тому ми вирішили відродити хоча б ту кількість втрачених письменників. І рік за роком якимось дивом нам надсилали свої роботи українські письменники, а ми звіряли ці бестселери, вибираючи кращих. І конкурс почав розростатися, переростаючи з часом у щось якісне, сказав Юрій Логуш.

Міністр культури України Євген Нищук також відвідав цей захід, нагадавши всім, що вчора був день народження українського генія кіно Івана Миколайчука, якому виповнилося б 76 років.

— Я хочу, щоб пролунали аплодисменти на адресу цієї геніальної людини, якій би сьогодні виповнилося 76 років. Він писав сценарії і знімав фільми, відображаючи на екрані справжню українську природу і звичаї.

Серед багатьох танцювальних і пісенних подарунків для гостей одним з найяскравіших став виступ-презентація саундтрека Христини Соловій до фільму «Століття Якова», який знятий за однойменним сценарієм Володимира Лиса. Також під час церемонії нагородження виступили діти з культурного центру «Кирим Айлес».

Кілька слів про «Коронацію слова» сказали для агентства QHA відомі письменники і переможці конкурсу. Першою, у кого ми запитали про вчорашній церемонії, була Ірен Роздобудько, яка сама не раз ставала номінантом цього конкурсу.

— Для мене це рідні люди, і сьогодні я переживаю за молоду письменницю Лору Підгірну з Кам'янця-Подільського. У неї історичний роман, де дуже красива стилістика написання з закрученим сюжетом. Вона розповідає про Україну 20-х років. І я їй бажаю посісти перше місце.

Переможець в номінація «Анімація для дітей» Ярослав Яриш сказав, що він вірив у свою перемогу. У нього вже вийшло 7-8 книжок, і не тільки дитячих, а також він написав кілька кіносценаріїв. Зараз він працює над зйомками фільму «Ікс» — це фільм про львівських революціонерів 30-х років.

Завжди потрібно вірити в найкращий результат і думки обов'язково матеріалізуються. По іншому ніяк.

Відомий український письменник Василь Шкляр розповів про своє бачення конкурсу:

— Я колись поламав всі плани і через це я тепер спостерігач. Мені завжди подобався цей конкурс і його учасники, адже він зібрав за всі роки багато відомих авторів, а деякі романи вже екранізували. Тому я думаю, що Юрій і Світлана Логуш роблять неоціненну справу для української сучасної літератури, і це правда.

Актор і сценарист Віктор Адрієнко, відомий завдяки мультфільму «Острів скарбів», «Шоу довгоносіків» і «Великій різниці», розповів, що це вже другий його дитячий кіносценарій «Козак і Мольфар», який отримав нагороду.

— Це вже другий великий сценарій, але гумористичний дитячий сценарій дуже важко писати, а ще важче знімати, тому цим ніхто не займається. Наприклад, ми знімали «Микиту Кожум'яку» шість років. Так, і заробити на українському фільмі неможливо, особливо на дитячому.

Поетеса і член Спілки письменників України Світлана Дідух-Романенко, яка стала однією з переможниць у номінації «Твори для дітей у віршах», перед початком всієї церемонії сказала для агентства QHA кілька слів про сучасну дитячу літературу в Україні:

— Дитяча література це найвдячніший сегмент в літературі, оскільки батьки завжди купують якісь яскраві книги для своїх дітей. Тим більше, зараз багато дитячих авторів підходять креативно до створення книг, роблячи цікаві експерименти з дизайном і малюнками.

Нагороди та грамоти вручали відомі особистості, як письменники, так і музиканти. Серед них були: Марія Бурмака, Анжеліка Рудницька, Андрій Коктюха, Ахтем Сеїтаблаєв.

Цього року з'явилася спеціальна нагорода «Як тебе не любити» за коротку прозу про Київ.

Список переможців усіх номінацій виглядає наступним чином:

Номінація «Як тебе не любити»

І місце – Анастасія Піка «Повернення Тетісу»

ІІ місце – Світлана Тарапата «Майже ідеальний»

Номінації «Дитяча література»

Номінація «Твори для дітей» 

Тетяна Череп-Пероганич «Коли приходить любов, або щастя після нещастя»

Тетяна Новацька-Титаренко «Завтра новий день, або на гілці старої яблуні»

Надія Юдіна «Історії з території Д»

Номінація «Твори для дітей в віршах»

Ірина Мацкова «Веселые карусели»

Леся Родіна «Загадки-веселенки від бабусі Василинки»

Світлана Дідух-Романенко «Кіт, що любив океани»

Олена Терещенко «Скарб вікінгів»

Номінація «Анімація для дітей»

Ярослав Яміш «Чугайстер»

Номінація «Пісенна лірика для дітей»

Марія Курівна «Колючий гість»

Номінація «Кіносценарії для дітей»

Олена Шульга та Віктор Андрієнко «Козак і Мольфар»

Номінація «П’єси для дітей»

Олександр Вітер «Не дуже солодка казка»

Номінація «П’єси»

І місце – Ярослав Ярош «Антоніко»

І місце – Неда Неждана «Загублені в тумані»

ІІ місце – Єгор Коник «Громадянин Але»

ІІІ місце – Олександр Вітер «Під прицілом тиші»

Номінація «Кіносценарії»

І місце – Віктор Рибачук «Військовий доктор»

ІІ місце – Едуард Бардашов «Характерник»

ІІ місце – Павло Остриков «Ти космос»

ІІІ місце – Сергій Шамара «Селфі-мапка»

Спецвідзнака  Марія Артеменко «Мені ніхто не казав»

Спецвідзнака – Анатолій Максим’юк «Червоний будинок»

Номінація «Пісенна лірика»

І місце – Олена Неплащук «Нерви»

ІІ місце – Анатолій Ройченко «Зварить мені, мамо, борщу»

ІІІ місце – Світлана Дідух-Романенко «Море мені - чоловік»

ІІІ місце – Ніна Шульгіло «Неписані листи»

ІІІ місце – Оксана Бурда «Впустіть любов»

Спецвідзнака  Людмила Живолуб «Кульбабовий вальс»

Спецвідзнака  Анатолій Ройченко «Зваріть мені, мамо, борщу»

Спецвідзнака – Андрій Пермяков «Рок поезії»

Спецвідзнака  Соломія Мардорович «Ніколи»

Спецвідзнака – Аканарія «Зайчик-Загризайчик»

Переможців в головній номінації конкурсу «Золотий Письменник» оголошували Микола Жулинський, Григорій Грабович, Юрій і Тетяна Логуш. Лауреатами можуть стати ті, хто видав свій твір українською мовою накладом понад 100 000 екземплярів.

Номінація «Золотий письменник»:

Раїса Іванченко, Тамара Коломієць, Галина Вдовиченко, Іван Драч, Михайло Слабошпицький, Віктор Міняйло, Дмитро Павличко, Ігор Померанцев.

QHA