ОДЕСА (QHA) -

Вчора, 10 березня, Музей сучасного мистецтва Одеси спільно з Одеською кіностудією представили мультимедійний проект MOVIE UP, присвячений знаменитій Одеській кіностудії.

У рамках проекту MOVIE UP вперше був продемонстрований однойменний фільм режисера Сергія Рахманіна, знятий на території Одеської кіностудії незвичайним способом — за допомогою дрона.

З висоти пташиного польоту глядачі змогли побачити колись потужний центр кіновиробництва у незвичайній оптиці. Команда працювала над фільмом декілька місяців, а сама ідея зняти таку картину кружляла у повітрі дуже довго.

— Це поетична подорож по місцях колишньої слави вітчизняного кінематографа — зараз життя тут завмерло, але, можливо, це тільки період затишшя перед гучним поверненням до Одеси великого кіно, — каже продюсер фільму Надія Безсокирна.

Особливу музичну атмосферу для відеоряду створив київський композитор Антон Байбаков, який відомий за такими роботами як "Війна химер", "Коли падають дерева", "Листопад" і фільмам команди документалістів "Вавилон 13".

Також до експозиції виставки увійшли фотографії Лізи Коваль. Своїми роботами автор пропонує поринути в міф і реальність Одеської кіностудії.

На виставці представлено близько 30 чорно-білих фотографій Лізи Коваль.

— Особлива медитативна атмосфера її робіт нагадує довгі плани у фільмах італійського неореалізму. Такий філософський підхід стороннього спостерігача закликає задуматися над природою змін: час на цих фотографіях, як і на кіностудії зараз, зупинився, але зміни незабаром мають прийти і сюди, — зазначає директор музею Семен Кантор.

Виставка працюватиме до 30 березня.

Нагадаємо, у цьому році Одеська кіностудія святкуватиме своє 100-річчя. До ювілею на території кіностудії планується побудувати новий павільйон, створити арт-об'єкт з боку моря — напис "Odessa film studio" і відкрити літній кінотеатр.

QHA