КИЇВ (QHA) -

У Києві відбулася презентація документального фільму «Між» про дітей, що живуть в умовах бойових дій на сході України, передає кореспондент QHA.

30-хвилинний фільм вперше був показаний у Будинку кіно. Його головні герої — хлопчик Кирило, його сестра Саша та їхня подруга Маша, які проживають у Зайцевому. Вони практично нічим не відрізняються від тисяч інших українських дітей — багато грають, сидять в інтернеті, крутять спіннери, ходять до школи. Єдина відмінність — їхнє дитинство проходить на тлі війни, постійних обстрілів і щосекундної небезпеки бути пораненим або вбитим.

— Я вважаю, що нам дуже важливо говорити з поколінням, яке росте зараз в таких умовах. Тому що вони або будуть йти до мети розвиваючись, або будуть використовувати зовсім іншу силу. І тільки якщо ми будемо готові до реінтеграції та до того, що реальність на цих територіях іноді може бути більш жорсткою і неприємною, ніж та, яку ми очікуємо, тільки в тому випадку ми зможемо подолати кордон між тими, у кого був цей страшний досвід життя в бойових умовах, і тими, у кого такого досвіду не було, — розповіла режисер фільму «Між» Юлія Кочетова-Набожняк.

У свою чергу, координатор правозахисної організації Truth Hounds Ярополк Бриних у коментарі кореспонденту QHA зазначив, що на даний момент у населених пунктах на лінії зіткнення проживає понад 28000 дітей.

— Паралельно зі зйомками фільму ми продовжували документувати факти військових злочинів. І ми зафіксували 5 цілеспрямованих убивств дітей, причому навіть не під час військових дій, багато фактів катувань дітей, яких тримали в підвалах точно так же, як і дорослих, і десятки випадків обстрілів, після яких діти гинули. Ми передаємо ці свідоцтва до Міжнародного кримінального суду і сподіваємося, що всі ці факти будуть належним чином розслідувані, — зазначив Бриних.

Документальна стрічка буде продемонстрована як на фестивалях, так і в рамках відкритих показів не тільки в Україні, але і в європейських країнах.

QHA