МАРІУПОЛЬ (QHA) -

У минулі вихідні в маріупольському вільному просторі «Халабуда» за підтримки ПРООН було організовано дводенний майстер-клас дитячої анімації. Для роботи були відібрані двадцять дітей у віці від 12 до 16 років. З ними працювала аніматор Тетяна Войтюк, яка бере участь у цьому проекті з початку його реалізації.

— Звісно, це мало часу лише два дні, розповідає Тетяна, але діти встигають вхопити головні принципи для створення власного мультфільму. Дуже важливо, що вони вчаться створювати анімацію з нуля, зі створення персонажів і сценарію, все своїми руками з паперу, пластиліну і підручних засобів.

Діти самі вигадували персонажів, з якими далі покадрово знімали мультфільм. Цікаво, що хтось вибрав головними героями тварин, хтось малював людей, а учасники однієї команди самі виступили акторами у своєму мультику. Вони грали лиходіїв, які перевиховалися під впливом чарів «справедливості» і стали «хорошими людьми».

Тема миру і справедливості — традиційна для ПРООН. Діти сприйняли її легко, створивши прості і зрозумілі короткометражки про правду, добро і зло.

Двох днів виявилося явно недостатньо для повного технічного оформлення мультфільмів, тому дорослі учасники проекту відвезли заготовки з собою, щоб потім допомогти юним аніматорам завершити розпочате. Незабаром на сайтах організацій та вільних просторів з'являться готові мультиплікаційні ролики від маріупольських школярів.

Подібні заходи проводяться у містах Донецької та Луганської областей на схожих майданчиках — в антикафе, вільних просторах і на різних громадських платформах.

QHA