КИЇВ (QHA) -

Усі картини, які отримують фінансування від Державного агентства України з питань кіно, можна назвати патріотичними. Про це глава Держкіно Пилип Іллєнко заявив кореспонденту QHA на прес-конференції у рамках Міжнародного фестивалю про права людини DocudaysUA.

— Національне кіно, а ми підтримуємо саме національне кіно, апріорі виконує патріотичну місію. Воно об'єднує суспільство, формує символи, архетипи, які працюють на посилення та прискорення національної самоідентифікації та формування українського культурного контексту. Але у нас є фільми, які тематично пов'язані з московсько-українською війною або історією України різних періодів, усі ці теми також враховані. Але й фільми про батьків і дітей, наприклад, теж про реалії нашого життя, життя в Україні, — зазначив він.

У нинішньому році на фестивалі DocudaysUA в програмі Docu / Україна представили шість документальних кінострічок. П'ять з них у тій чи іншій мірі стосуються війни на сході України і причин, які викликали її.

Нагадаємо, XV Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проводився з 23 — 30 березня. На ньому показали 62 фільми з 36 країн світу, з них 11 — українські документальні кінострічки.

Сьогодні, 30 березня, у кінотеатрі "Жовтень" триває показ фільмів-переможців конкурсу.

Відзначимо, що на відкритті кінофестивалю Docudays UA відбулася акція на підтримку Сенцова.

QHA