КИЇВ (QHA) -

Міністерство культури України внесло кримськотатарський орнамент Орьнек до національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Про це повідомляється на сайті відомства.

Окрім орнаменту до списку увійшли ще петриківський розпис, кокосова кераміка, пісенна традиція Лука та інші.

Громадська організація «Алем» на своїй сторінці у Facebook зазначила, що Орьнек уперше внесли до цього списку.

— Спільними зусиллями і великим бажанням нашої дружньої команди «Алем» спільно з майстрами з Криму і творчим об'єднанням «Чатир-Даг» на чолі із заслуженим художником України Мамутом Чурлу, кримськотатарський орнамент Орьнек уперше був внесений до національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Для нас це велика радість і черговий крок у збереженні кримськотатарської культурної спадщини, — йдеться у повідомленні.

Орьнек — кримськотатарський орнамент, основною символікою якого є зображення квітів та дерев у відтінках рожевого, зеленого, жовтого і синього кольорів.

Нагадаємо, Міністерство культури України запропонувало включити елементи кримськотатарського орнаменту до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Формування досьє для подання об'єктів на включення до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО займає від 2 до 5 років.

QHA