КИЇВ (QHA) -

Кримськотатарський орнамент Орьнек відповідає усім критеріям для включення до реєстру ЮНЕСКО. Про це сьогодні, 6 березня, повідомив міністр культури України Євген Нищук на прес-конференції у Києві.

— Надалі на ті об'єкти і ті елементи нематеріальної спадщини, які є у реєстрі національної спадщини України, автоматично готується номінаційне досьє на включення конкретного елемента до світової спадщини ЮНЕСКО. Через рік ми зможемо подати і досьє кримськотатарського орнаменту Орьнек на включення його до ЮНЕСКО. Тому що він повністю відповідає цим умовам, має давню історію, практично з XV століття активно був в ужитку, — заявив міністр культури Євген Нищук.

Міністр також підкреслив, що увага до орнаменту на материковій Україні може допомогти зберегти кримськотатарську культуру в анексованому Криму.

— Частина майстрів залишається в Криму, у небезпеці, з великими ризиками для себе, а хтось переїхав на материк, і, власне, тут нам потрібно створити всі умови і можливості для різноманітного культурного розвитку корінного населення Криму, — сказав Нищук кореспонденту QHA.

Раніше QHA повідомляло, що кримськотатарський орнамент Орьнек був визнаний культурною спадщиною України.

QHA