КИЇВ (QHA) -

Єдиний кримськотатарський етно-панк-гурт Shatur-Gudur записав свій перший альбом, який готовий представити фанатам в одному зі столичних клубів найближчим часом. Про свою творчість, альбом і майбутній виступ музиканти розповіли в ефірі музично-інформаційного проекту «Слухай Україну».

На київському концерті хлопці представлять 18 композицій — як нові, так і треки, що вже полюбилися слухачам. У гурту близько десяти авторських творів, інші композиції — обробки народних пісень або ж пісні, написані на вірші поетів, зокрема кримськотатарської поетеси Maye Safet.

На сьогодні Shatur-Gudur
це Джеміль Мамутов (бас-гітара і бек-вокал), Сулейман Мамутов (ударні), Бекір Хайбуллаєв (вокал) та Фікрет Ідрисов (гітара).


Хлопці з Shatur-Gudur пишуть пісні на гостросоціальну тематику. Наприклад «Вібрації асиміляції» про розгублену націю, в даному випадку  кримськотатарську, про проблеми асиміляції і про те, до чого може призвести втрата зв'язку народу з історією та традиціями.

Ми співаємо про все, але часто піднімаємо соціальну тему, займаємося таким собі самокопанням,  говорить один із засновників колективу Джеміль Мамутов.

Всі пісні гурт виконує виключно кримськотатарською мовою. Однак у репертуарі є одна під назвою «Смачний плов на районі», приспів якої звучить українською.


За десять років існування гурту її фанати нарешті можуть отримати насолоду від першго альбому під назвою Burundan çıqtı (в буквальному перекладі — «Вийшов з носа»).

Ми назвали його так, тому що він дійсно довго виходив. Ми довго думали над його виходом, тільки незрозуміло навіщо. Напевно, тому що хотілося зробити нормальний продукт. Просто прийшов час, адже зараз нарешті сформувалося наше мислення як гурту. Тепер це загальний розумовий процес, розповів Джеміль.

Почути неймовірну за енергетикою музику Shatur-Gudur можна вже зовсім скоро — 7 квітня о 19:30 у столичному клубі Asylum art club (вулиця Хорива, 25).

QHA