КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 21 січня у Будинку дитячої та юнацької творчості Голосіївського району Києва всі бажаючі змогли відвідати дитячу виставу кримськотатарською мовою. Маленькі артисти представили глядачам зимову казку, в якій допомагали Дідові Морозу знайти його вкрадений головний убір — к'алпак'.

Ми вже другий рік проводимо новорічну зимову казку для дітей. Незважаючи на обставини і події у Криму, дітлахи мають вчити казки, показувати вистави, співати пісні, розповідати вірші. Наше завдання  щоб це було кримськотатарською мовою. Незважаючи на те, що ми перебуваємо далеко від своєї батьківщини Криму, діти не повинні забувати свою культуру і мову, розповіла Аніфе Куртсеїтова, голова правління громадської організації «Кримська сім'я».

Саме з цієї причини для діток було вирішено провести подібне свято у національному стилі. Оригінальний сценарій для вистави написав кримськотатарський письменник Бекір Аблаєв, який перетворив свято на справжню пригоду, де діти шукали к'алпак' Діда Мороза.

 У процесі цього у них були пригоди, вони зустрічалися з різними персонажами, співали і танцювали, тим самим створивши новорічний мюзикл. Всі ми стали як велика кримська сім'я, всіляко сприяємо, щоб діти були у товаристві, у колективі, у репетиціях. Попереду у нас багато подій, фестивалів, на які діти уже запрошені  для них це маленьке диво. Ми лише допомогли це диво організувати  розповіла Аніфе Куртсеїтова, голова правління громадської організації «Кримська сім'я».

Дітлахи порадували глядачів національними танцями і піснями, перенісши їх у світ чарівної кримськотатарської народної культури. У виставі також були задіяні професійні танцюристи і музиканти. На знак подяки за допомогу Дід Мороз заохотив талановитих дітей подарунками.

QHA