КИЇВ (QHA) -

Після перемоги Джамали на «Євробаченні-2016» спробувати свої сили у популярному пісенному конкурсі вирішив ще один кримськотатарський співак. Ленмар Абдуллаєв прийшов на Національний відбір «Євробачення-2017» з композицією Stop this.

Яку думку музикант хоче донести Європі і світу своєю піснею, Ленмар зізнався кореспонденту QHA.

— Ленмаре, розкажіть історію пісні Stop this.

— Написання цієї пісні було завершене ще у листопаді 2015 року. Я дуже часто заходив у гості до відомого композитора Сергія Доценка, і якось він мені каже: «Принось свою найкращу пісню, і я обіцяю, що зроблю тобі найкраще аранжування в цій країні!». Коли почали аранжувати, він мені запропонував подати заявку на «Євробачення-2016». На той момент я зачекав, адже, на мою думку, продукт був ще тільки на стадії створення. Незабаром я дізнаюся, що на відбір іде Сусана (Джамала, — ред.), чому я був приємно здивований. Коли ж побачив її на Нацвідборі, то заявив, що все складається чудово, що мені нема чого зараз туди йти, щоб ми не заважали один одному. Я тоді говорив своєму оточенню: «Джамала бере участь, нехай виграє і привезе Євробачення в Україну, а потім піду я». Так і вийшло.

Можна сказати, що Ви напророкували перемогу Джамалі та Україні?

— Не зовсім я, більше мій батько. Вона свою місію виконала блискуче! Тепер моя черга сказати своє слово (сміється).

Про що Ваша пісня? Що Ви хотіли в ній сказати?

Це посил всьому світу зупинити війну, адже скільки можна воювати? Поки існує людство на цій землі  триватимуть війни? Або ми все-таки розвіємо цю аксіому?! Я набагато глибше дивлюся на всю світову ситуацію і проблеми, тому звертаюся до всіх жителів Землі без винятку.

Як думаєте, світ Вас почує?

 Почує, однозначно. Я в це вірю. Упевнений, що навіть одна пісня може змінити долі людей і становище у світі. Моя основна мета не стільки цей конкурс, хоча це буде прекрасно, скільки бути почутим у всіх сенсах.

Хто допомагав Вам у створенні Stop this?

Це величезна команда професіоналів. Почалося все з Сергія Доценка, він придумав структуру всієї композиції, знайшов цікаві звуки, які сьогодні лунають у пісні. Пізніше маестро довірив допрацьовувати пісню свого друга Тарасу Давиденку. Таким чином ми продовжили роботу на студії LordMusic, безпосередньо з Тарасом, який провів безліч годин за роботою над даною піснею. До проекту були запрошені дуже потужні музиканти, мої друзі Джеміль Джелілов, Сергій Дем'янчук, Армен Костандян, Анатолій Вексклярський, Саїд Сагітов і, звісно, Усеїн Бекіров.

 У музиці можна почути національні мотиви...

У роботі ми не змогли обійтися без етнічної теми, в якій звучать дудук, муг'ам-тромбон і дарбука. Колегіально було прийняте рішення внести колорит кримськотатарського народу, і тим самим збагатити композицію. Тому було б нелогічно, якщо внаслідок цього у бриджі було б заспівано не рідною мовою. Це єдине місце в пісні, де мені видається можливість розкрити себе у своєму єстві, підкреслити своє походження. Ми в жодному разі не копіюємо Джамалу  адже це наше спільне походження, спільна кров, спільні корені. Робота над удосконаленням пісні ще триває. Що вийде в підсумку, можна буде почути на відборі, якщо все складеться добре. Ми готові врахувати побажання журі, якщо такі будуть.

Ви вже ознайомилися з конкурсними піснями інших виконавців?

Так, з тими, що є на сайті СТБ. Подобається робота Дениса Повалія, його цікаві джазові думки. За тематикою близька пісня Paul Manandise «War is lonely», але музичний стиль трохи інший. А також підтримую представника нашої музичної студії Дениса Мусаєва. Ну і всіх своїх численних хороших знайомих і колег!

Чим Ви займаєтеся, крім підготовки до Національного відбору?

Крім композиції на «Євробачення», мої думки зараз зайняті піснею в національно-патріотичному стилі кримськотатарською мовою. Ну і працюю над завершенням тих пісень, які вже написані, і над написанням нових.

Успіху вам! Сподіваємося знову побачити кримськотатарський прапор на сцені «Євробачення».

— Спасибі!

Спілкувалася Ольга Волинець

QHA