КИЇВ (QHA) -

В Україні відкрили кастинг на головні ролі для кримських татар — непрофесійних акторів — для зйомок у фільмі "Додому" режисера кримськотатарського походження Нарімана Алієва.

Для фільму потрібні двоє чоловіків на ролі батька (40-55 років) і сина (14-20 років).

Цей проект відібрали на Baltic Event Co-Production Market — індустріальної секції Талліннського кінофестивалю "Темні ночі".

"Додому" — перший повнометражний фільм Нарімана Алієва, який зніматимуть на материковій частині України. Початок зйомок фільму заплановано на літо 2018 року.

У сюжет фільму закладені політичні події останніх років і те, як вони відбилися на житті кримських татар.

— Кажуть, що моє кіно спекулює ситуацією, пов'язаною з Кримом і кримськими татарами. Але я планую і далі працювати з цією темою, це значна частина мого життя, мене самого. І чим більше режисерів буде "спекулювати" на темі Криму — тим краще. Думаю, кожен кримськотатарський художник, у якого є можливість заявити про нашу культуру на міжнародних майданчиках, зобов'язаний це робити. Це наш особистий внесок у боротьбу за свободу і данина тим, хто бореться і боровся до нас, — зазначив режисер.

Продюсером фільму став голова Громадської ради при Держкіно України Володимир Яценко, який нещодавно завершив роботу над картиною "Ворошиловград".

— Це фільм, який піднімає відразу кілька важливих тем: починаючи від вічної теми стосунків батьків і дітей, закінчуючи реальною трагедією кримськотатарського народу, який вдруге за неповне століття втратив батьківщину. Важливо також, що в цьому road movie ми покажемо подорож через всю Україну — від Києва до степів Приазов'я, і ​​нам важливо, щоб глядач — і особливо, іноземний глядач — побачив всю красу нашої країни. Можу відзначити, що фільм вже зараз має серйозний інтерес з боку західних копродюсерів і це дає надію на фестивальний успіх картини, — повідомив Яценко.

Бажаючі спробувати себе в ролі актора можуть надсилати фото та інформацію про себе на пошту homeward.casting@gmail.com.

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном +380977936017 у Романа.

Нагадаємо, на рахунку Нарімана Алієва три короткометражні картини, об'єднані в трилогію "Кримські історії". Останній фільм трилогії, "Без тебе" (Sensiz), брав участь у конкурсній програмі Generation 14+ 66-го Берлінського кінофестивалю.

QHA