СТАМБУЛ (QHA) -

Більґе Ічтен, молода представниця кримськотатарської діаспори у Туреччині,   набуває все більшої популярності в соцмережах. Кримськотатарські народні пісні у її виконанні слухають і поширюють не тільки самі кримчани, але й прихильники кримської культури.

Більґе Ічтен дала коментар для QHA щодо записаної нею тюркю (народну пісню) «Залишаючи Крим»:

— Ми росли із кримськотатарськими народними піснями на вустах і з любов’ю до Батьківщини у серці. Цьому ми завдячуємо національній свідомості, яку в нас плекали наші батьки, — ділиться співачка.

Ічтен виконала пісню «Гей, чарівний Криме» на згадку про Депортацію кримських татар 18 травня 1944 року тоталітарною владою СРСР. Радянська політика, спрямована проти кримських татар, була однією з найжорстокіших в історії. Людей висилали до Сибіру та Середньої Азії. Більше 45% з них загинуло на засланні. Причини смерті – голод, хвороби, вбивства. 

Пісня «Гей, чарівний Криме» яскраво передає почуття, викликані поверненням на Батьківщину після Депортації. Вона є символом туги за домом для кримськотатарської діаспори у всьому світі.

— Присвячую цю пісню кожному співвітчизнику, який вимушено покинув Батьківщину та поклав своє життя в часи Депортації, а також усім тим, хто не покладає рук у вирішенні кримських проблем, каже Ічтен.

Відеозапис пісні вже прослухали та поширили тисячі людей.

Нагадаємо, 18 травня по всій Україні пройдуть жалобні заходи в пам'ять про жертв Депортації кримських татар 1944 року

QHA