СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

У Сімферополі побачило світ третє видання культової роботи історика і публіциста Олекси Гайворонського «Повелителі двох материків».

Двотомник «Повелителі двох материків» історика Олекси Гайворонського вперше був виданий 2007 року і відразу став бестселером. Однак через високу популярність книги останнім часом її практично неможливо було знайти в продажу.

— 10 років тому перша презентація «Повелителів двох материків» зібрала майже півтисячі людей повний зал Кримськотатарського театру. Мені здається, що книга сподобалася читачам... Незабаром довелося випускати її друге видання. Однак навіть другий випуск не зміг до кінця наситити інтерес, викликаний двотомником. Його наклад вичерпався ще до кінця 2013 року, а завезти новий з Києва ми вже не встигли бо сталося те, що сталося. «Повелителі» перетворилися на рідкісний дефіцит. І про них не переставали питати, написав він на своїй сторінці у Facebook.

Історія держави Гераєв, написана науково-популярною мовою, привернула інтерес як відомих істориків, так і звичайних читачів. У книзі детально розповідається про правління кримських ханів від Хаджі Герая до Газі ІІ Герая. Нове видання доповнене художніми портретами ханів.

— Це ті ж роботи київського художника Юрія Нікітіна. Вони далеко не претендують на документальність, бо щодо абсолютній більшості кримських ханів, на жаль, їхній вигляд нам не відомий, розповів автор у комменарі онлайн-виданню Crimean Tatars.

Презентація книги пройшла в арт-центрі «FES». Всі бажаючі змогли не тільки придбати довгоочікувану книгу, а й отримати автограф автора.

ФОТО: crimeantatars.club

QHA