КИЇВ (QHA) -

Інформаційне агентство QHA розповідає своїм читачам про кінопрем'єри, які можна подивитися у київських кінотеатрах з 16 лютого.

Оселя зла: Фінальна битва

Еліс продовжує боротьбу із ворожою корпорацією за допомогою друзів: Джил Валентайн, Ада Вонг, Леон Скот Кеннеді і Беккі, продовжуючи непростий союз із колишнім главою — Альбертом Вескером. По дорозі вони возз'єднаються з колишніми захопленими товаришами: Крісом, Клер і Кей-Март. Епічна битва приведе їх туди, де все і почалося, до темного особняка, побудованого засновником Оузвелом Спенсером.

Мабуть, перше, що викликають подібні фільми, це суперечливі почуття. Франшизи розміром понад три повноцінні фільми починають сприйматися як серіал. А якщо їхня ідея від серії до серії особливо не змінюється, то стає зовсім-зовсім сумно, і на наступну частину ти вже особливо не чекаєш. Випадок із «Оселею зла» є одним із найяскравіших прикладів подібного серіального провалу. Якщо перша частина дарувала нам світ в умовах зомбі-апокаліпсису, а друга і третя розкривала всі нюанси цього світу, то всі інші частини більше скидалися і були, звісно ж, викачуванням грошей. Але ось багатообіцяюча назва «Фінальна битва» може привабити глядачів, викликавши реакцію «Ну нарешті!». Виникають ще й інші питання. Як команда впоралася з такою епічної машиною з бюджетом у 40 мільйонів доларів? Чи так само гарна Мілла Йовович у звичному образі Еліс? І чим же взагалі ще може здивувати всесвіт «Оселі зла»?

Побачення наосліп

Історія, заснована на реальних подіях, про талановитого юнака, який понад усе на світі мріє про стажування у найпрестижнішому готелі міста. Ніщо, навіть раптове погіршення зору, яке він зберігає у таємниці, не зможе встати у нього на шляху. Трохи удачі, допомога друзів і підтримка коханої дівчини — ось рецепт його успіху.

Фільми, зняті на реальних подіях, поділяються на кілька типів. Одні розповідають реальні історії з трагічними або любовними сюжетними лініями. Інші покликані дати глядачеві певний урок. Фільм «Побачення наосліп» відноситься саме до другого типажу. Якщо Вам здається, що злобний зрив начальника на Вас або загублений телефон — найбільша катастрофа у Всесвіті, то радимо до перегляду саме цю кінострічку. Фільм знятий за автобіографічною книгою мрійника Салії Кахауатте, який і виступив головним героєм. Це буде не просто легка мелодрама з таким же легким гумором, але і хороша повчальна історія для кожного.

Махач вчителів

Коли один шкільний вчитель домагається звільнення іншого, той викликає його з'ясувати стосунки після занять за допомогою кулаків.

Викладач у школі чи університеті — це, мабуть, втілення усіх найкращих професійних і людських якостей. Адже саме на них дивляться діти протягом усього періоду навчання, найчастіше вбираючи найкраще у себе. Але професія вчителя завжди була і лишається в той же час і предметом для легкого гумору. З точки зору американців — і важкого теж.

У випадку з фільмом «Махач вчителів» вчителі постають перед нами не у найкращому світлі. Ні, ніхто не вчить маленьких дітей дорослим штучкам. Просто обставини складаються у мозаїку конкуренції, яка висміяна в американській комедії максимально повно. «Махач вчителів» — цей приклад того, що вчителі іноді подають поганий приклад дітям. Але не варто поспішати і сприймати фільм як щось повчальне. Нагадаємо: це американська комедія (це звучить уже як вирок).

Режисер Річі Кін начебто не новачок у кінематографі. На його рахунку вже чимало серіалів, таких як «Новенька», «Безсоромні», «У Філадельфії завжди сонячно», «Компаньйон» та інші. Одначе саме картина «Махач вчителів» є дебютною у кар'єрі Кіна як перший повнометражний фільм. До слова, фільм є вільним ремейком підліткової комедії «Рівно о 3:00» (1987), в якій за першість змагалися двоє учнів — здоровань і коротун. Ідея та сама, змінилися лише персонажі.

Річ Кін, мабуть, відносить себе до тих режисерів, які люблять певних акторів, з якими вони вже працювали у своїх попередніх картинах. Під цю категорію потрапляє Чарлі Дей, який зіграв у серіалі «У Філадельфії завжди сонячно», який також відомий завдяки фільму «Нестерпні боси» та телепередачі «Суботнього вечора у прямому ефірі». Звісно, дуже приємно бачити і старого доброго знайомого в вигляді Айса Кьюба, у якого все ж фільмографія буде трішки соліднішою, ніж у колеги Дея («Хлопці з вулиці», «Три королі», «Ще одна п'ятниця», «Мачо і ботан» тощо).

До слова, це перший фільм за участю американського актора-коміка Трейсі Моргана, відомого завдяки участі у телепередачі «Суботнього вечора у прямому ефірі» та ролі Трейсі Джордана у комедійному серіалі «Студія 30» після того, як він відновився після автомобільної аварії, в яку потрапив у червні 2014 року. Морган зіграв роль одного з найсмішніших персонажів «Махачу вчителів».

Передати всю різноманітність комічних ситуацій, в які потрапляють герої фільму — все одно, що розповісти за 15 хвилин «Війну і мир» Толстого. Гра акторів на межі фолу. Жарти відповідають категорії 16+. І при цьому безперервний потік скетчів, популяризація альтернативних методів виховання з елементами жорсткої пародії на сучасну школу.

Вкотре хочеться виділити приголомшливий український дубляж, ніби спеціально народжений для фільмів комедійного жанру. Українських виразів на всі випадки життя виразно набагато більше, ніж у російській мові. Завдяки цьому діалоги героїв безпосередні та іскрометні. Отож бо! Заради цієї адаптації варто йти в кіно. Причому жарти не перенасичені інтелектуальним елементом, що робить їх легкозасвоюваними.

Якщо Вам набридла одноманітність життя, і Ви хочете на годинку зануритися у світ сміху і розваг, заодно пригадавши шкільну молодість, і повернутися в той час, коли будь-яка мрія апріорі здавалася близькою до здійснення — Ви неодмінно маєте сходити на «Махач вчителів».

Також нагадаємо, що деякі прем'єри від 9 лютого ще можна встигнути подивитися на великих екранах.

Едуард Солодовник

ФОТО: інтернет

QHA