КИЇВ (QHA) -

Інформаційне агентство QHA розповідає своїм читачам про кінопрем'єри, які можна подивитися в київських кінотеатрах з 10 лютого.

Джон Вік 2

Джон Вік (Кіану Рівз) — професійний найманий убивця, який вирішив відійти від справ після кровопролитної сутички з місцевою мафією. Однак колишній колега Джона просить допомогти йому зі справою, яка по зубах лише кращому з кращих необхідно вирушити до Європи, щоб узяти під контроль гільдію асасинів, що базується у Римі. Клятва, яку дав Вік, змушує його погодитися, тому чоловікові доведеться виступити проти найнебезпечніших вбивць у світі.

2014 року ще до виходу першої частини «Джона Віка» критики накинулися на Кіану Рівза за його форму — гладкуватий. Однак всі страхи були розвіяні, щойно картина вийшла на великі екрани. Рівз виглядав гідно, а для декого взагалі чудово. Причому 90% трюків актор виконав сам. І, звісно ж, плани на трилогію продовжують реалізовуватися у сіквелі картини через кілька років. Оцінка сайту агрегатора рецензій Rotten Tomatoes поки лише обнадіює — фільм набрав 95%. Самі критики обіцяють величезну кількість якісного екшену, професійно поставлених бійок і багато крові. А ось чи має фільм якусь інтелектуальну підоснову кияни зможуть дізнатися вже самі у кінотеатрах.

На п'ятдесят відтінків темніше

Анастейша Стіл, пізнавши один з темних боків Крістіана Грея, покинула свого коханого. Але яким би не було ставлення мільярдера до неї, кожен день, кожна година, кожна хвилина розлуки приносять Анастейші лише страждання... Крістіан відчуває те ж саме, тому робить спроби повернути дівчину. Повернути, щоб не дати згаснути полум'ю пристрасті. Повернути, щоб виправити минулі помилки і відкритися одне одному ...

Після очевидного провалу екранізації першого роману трилогії проект все ж не закрили. Хоча дивуватися тут нема чому, з огляду на те, що, незважаючи на рейтинг фільму, основну масу фанатів склали саме дівчатка-підлітки. Так що вихід ще однієї частини був очікуваним. Всій знімальній команді, яка пережила певні зміни кадрів у своєму складі, варто було, в першу чергу, навчатися на помилках першої частини трилогії. Чи врахували їх — то інше питання. Але в будь-якому випадку «На п'ятдесят відтінків темніше» приречений на черговий своєрідний провал, враховуючи гарненький і позбавлений певного інтелекту сюжет, сухі та геть неінформативні діалоги персонажів (а в книзі вони саме такі). Єдине, що поки радує, виходячи з трейлера непогана картинка. Хоч якийсь шик у ній є, щоправда, межує з пафосом. Але найперше судити мають глядачі. Нагадаємо, що у фільму є обмеження 18+.

Лего Фільм: Бетмен

Головний герой картини — незрівнянний Бетмен. Його життя у розкішному особняку разом із дворецьким Альфредом останнім часом спокійне і розмірене. Однак розслаблятися рано, адже Готем знов у небезпеці. І причиною цьому — Джокер, який вирішив підпорядкувати собі місто. Тому не варто відпочивати, час перевірити свої сили у боротьбі зі злом. Але чи вдасться Бетмену зробити це самостійно? Напевно, супергероєві знадобиться допомога. Погано тільки, що працювати у команді у нього виходить не дуже.

Бажаний успіх всесвіту коміксів DC...

Абсолютно не дивно, що в еру процвітання екранізацій коміксів фільми ЛЕГО також заробляють свою копійчину. Але, з іншого боку, парадоксально, що кінематографічний всесвіт коміксів DC поки лише втирає сльози на тлі феноменального успіху будь-якої картини студії Marvel, в той час як мультфільми про культових героїв DC не одне десятиліття загрібають касу.

Екранізація історії про Бетмена веде свій відлік ще з 1966 року, коли фільми про нього були ще яскравими і позбавленими того трагізму і мороку, який з'явився через роки. В принципі, «Лего фільм: Бетмен» є прямим дороговказом до того самого месника ночі 1966 року. Хоча сам костюм, безумовно, взятий з Бетмена Тіма Бертона.

Але якщо ви подумали, що перед нами збочений мультиплікаційний ремейк фільму ХХ століття, то посміємо вас запевнити, що «Лего фільм: Бетмен» зібрав найкраще з кращого про чорного кажана з кожної екранізації його історії. Мало того, фільм зачіпає ще й інші історії, безпосередньо пов'язані з іншими популярними героями та лиходіями цілого коміксного всесвіту.

Весь основний сюжет фільму крутиться не навколо чергового порятунку світу, як може здатися глядачам на перший погляд. Все набагато глибше і сатиричніше, що стає очевидним буквально в перші 10 хвилин картини — любов і ненависть одвічних ворогів Бетмена і Джокера. Звісно ж, не дивно, що саме Джокер стає другим головним героєм і паралельно антагоністом «Лего фільму: Бетмен», вже на сформованому в останні роки тлі популярності цього шизонутого персонажа. Але їхня історія прекрасно обіграна у тому дитячому замилуванні з помітною часткою серйозності, яка так подобається глядачам старше шістнадцяти як мінімум.

Фільм справді містить не один повчальний урок, що може сподобатися батькам, які захочуть відвести в кінотеатр своє чадо. Щоправда, труднощі можуть полягати у тому, що ваша дитина не надто зацікавиться в усіх тонкощах і нюансах цілого коміксного всесвіту. Так що заздалегідь підготуйте її — проведіть невеличкий екскурс до світу DC. І, звісно ж, фільм сподобається аудиторії старшого віку. Принаймні, під час перегляду картини ти не відчуваєш себе не у своїй тарілці і не думаєш: «Господи, навіщо я пішов на дитячий мультик?».

Другий повчальний момент мультиплікаційного фільму полягає у питанні сімейних взаємин. Як ми всі знаємо, у Бетмена за каноном з цим деякі проблеми: його батьків убив нехороший дядько десь у провулку і просто на очах у маленького Брюса Вейна. Мабуть, саме проблемі довіри і встановленню міцних сімейних стосунків приділено 50% картини. Цей нюанс освітлений як мінімум гідно, і як максимум чудово.

Секрет успіху «Лего фільму: Бетмен» досить-таки простий. Для глядачів віком до 12 років відкривається світ, побудований з кубиків. Так-так, з ЛЕГО, як ви здогадуєтеся. Тобто, візуальна складова просто нереально приголомшлива. Для дорослішої аудиторії знімальна команда підготувала гідний і насичений сюжет, а також величезну кількість жартів та іронії стосовно інших фільмів всесвіту DC і не тільки (десь там і Око Саурона, і Темний Лорд з «Гаррі Поттера»). Ось це ідеальний баланс для подібного роду екранізації культових історій у мультиплікаційному плані.

Гарною складовою став і музичний супровід фільму, який ви можете взагалі втратити через ще один потужний аспект картини — український дубляж. З усією впевненістю посміємо вас запевнити, що «Лего фільм: Бетмен» НЕОБХІДНО дивитися в нашому дубляжі, і аж ніяк не в російському. Ми вже мовчимо про досить кумедну озвучку звуків пострілів у вигляді «піу-піу» тощо.

Останнє, що ми порадимо киянам, це не витрачатися на 3D. Воно дійсно того не варто, адже картина виглядає прекрасно і без окулярів.

Дивитися «Лего фільм: Бетмен» однозначно треба. Це чудовий спосіб відпочити від абсолютно знебарвленої реальності і зануритися у ще одну інтерпретацію коміксів DC. Як останній аргумент, звернемо вашу увагу на рейтинг мультфільму на все тому ж сайті Rotten Tomatoes — 98%, 82 рецензії — і лише дві них негативні. Для порівняння рейтинг фільму «Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості» 27%, тобто 353 рецензії, з яких 256 — негативні.

Анастасія Бєлова

ФОТО: інтернет

QHA