КИЇВ (QHA) -

Щотижня редакція QHA розповідає своїм читачам про кінопрем'єри, що виходять на великі екрани. Цього разу ми радимо првоести дозвілля за переглядом нової кіноадаптації знаменитої історії — «Короля Артур: легенда меча», навіть незважаючи на її певний касовий провал та злі язики критиків.

Останній фільм автора культових картин «Карти, гроші, два стволи», «Великий куш» і «Шерлок Холмс» режисера Гая Річі — екранізація у стилі фентезі історії молодого Артура, який не підозрює про своє знатне походження. Дія картини відбувається в різних частинах Англії, пов'язаних із цим легендарним правителем. Щоб домогтися максимальної достовірності, основні майданчики для зйомок Річі вибрав у Англії, Шотландії та Вельсі. Була проведена феноменальна робота зі створення декорацій та величезної кількості реквізиту.

Гай Річі майстер кримінальній комедії. Як показали найвідоміші його роботи, автора цікавить злочинний світ і злачні місця Великобританії. Вирішивши розповісти глядачам історію про короля Артура, Річі не відмовився від своїх традицій.

Щоправда, образ головного персонажа занав певних змін. Як заявив сам Річі в одному з інтерв'ю, він завжди вважав Артура в кіно дуже вихованим і благородним. А тому його Артур живе на задвірках Лондоніума і разом зі своєю бандою займається торгівлею, грабунками і бандитизмом.

Навіть в історичній екранізації англійський режисер залишився вірний своєму стилю: він уміло зберігає атмосферу старого часу, при цьому насичуючи історію дуже сучасним гумором. У світі Гая Річі майбутній король був вихований трьома повіями. Жінки врятували дитину від жахливої ​​участі після смерті його батька, короля Утера Пендрагона. Час минав, Артур підріс і почав керувати вуличної бандою, яка промишляла у провулках Лондініума. Він навіть не здогадується про своє істинне походження, поки одного разу у нього в руках не опиняється меч Екскалібур. Але щоб відчути всю його міць і зайняти трон, Артуру належить навчитися володіти мечем.

Фільм позначений фірмовим стилем кримінальних комедій Гая Річі — він динамічний і мозаїчний, з величезною кількістю перехресних персонажів, дії яких демонструються то уривчасто, то прискорено, а діалоги між ними відбуваються в ритмі рок-н-ролу.

Гумор у «Королі Артурі» посідає важливе місце і переважає над темою насильства і жорстокості, на відміну від «Рок-н-рольника» або вищезгаданого «Великого куша». Саме поєднання жорстокості і гумору робить фільми Гая Річі впізнаваними, а також викликає порівняння з почерком Квентіна Тарантіно. Хоча в картинах Тарантіно більше крові, а у Річі набагато сильніше закручений сюжет.

Історичний роман з елементами комедії «Король Артур» істотно вибивається зі списку попередніх робіт режисера.

Ну а якщо старі історії з новим забарвленням вам не до душі, то в кінотеатрах вас чекають також інші, не менш захопливі фільми.

Загублене місто Z

Полковник Фоссет, член Королівського Географічного товариства, був одним з видатних дослідників Південної Америки початку XX століття. Найбільше його цікавили центральні регіони Бразилії, куди він їздив сім разів між 1906 і 1924 роками. У свою останню експедицію він вирушив 1925 року, збираючись відшукати якесь загублене місто на території штату Мату-Гроссо. Перед від'їздом полковник заповідав не організовувати пошуки його групи, якщо вона не повернеться до призначеного терміну. Фоссет дійсно не повернувся, і багаторазові спроби встановити долю експедиції та її маршрут ні до чого не призвели.

Дуель

Техаський рейнджер Девід розслідує ряд загадкових вбивств, що сталися у містечку під назвою Хелена. Там він знайомиться з місцевим проповідником Авраамом, який тримає у страху всю округу...

Тимур Савін

ФОТО: інтернет

QHA