КИЇВ (QHA) -

Прем'єра французько-українського шоу в постановці знаменитого учасника Французької весни в Україні Браіма Бушелагема буде показана в театрі ще два дні, 9 і 10 лютого.

— Сучасний балет «Переміщення» — це привід завітати до культурного майбутнього вуличних танцюристів, спроба зацікавити публіку тим, чим вони живуть у реальності, завдяки чому вони визнані в усьому світі, і запропонувати українському глядачеві по-новому поглянути на цей вид мистецтва на великій сцені , — розповів присутнім на генеральній репетиції журналістам художній керівник Національної оперети, народний артист України Богдан Струтинський.

Реалізація проекту стала можливою завдяки підтримці єврорегіональної метрополії міст Лілля і Рубе, регіону Haut de France, Французького інституту (Париж) і департаменту культури Нор — Па-де-Кале.

— Особливістю проекту стало те, що я захоплений професіоналізмом і самовіддачею українських танцюристів і планую вивести хіп-хоп на велику сцену в своєму творі, який першими побачать українці, а потім — Франція та інші країни Європи. Для українських професіоналів хіп-хопу і брейкинга, переможців світових батлів та конкурсів — це шанс вивести досить закритий стиль, народжений на вулиці, на національні сцени не лише України, а й Європи, — зазначив французький хореограф Браім Бушелагем.

Сцена — чистий аркуш. Квадрат 8 на 8 метрів. Як порожній екран, на якому змінюються кадри фільму. Простір танцю, місце для креативу і майстерності хореографії, в якому 13 виконавців напишуть свою власну історію, яка не залишить байдужим нікого з глядачів.

Ставлячи спектакль у рамках цього квадрата і поза ним, надихаючись переходами між відео і танцем, Браіим Бушелагем працює над створенням ігрового простору, що поєднує енергію брейк-дансу з ліричністю. Композиція вистави базується на принципах кінематографічного монтажу з використанням цифрових технологій, а образи розкриваються в танці хіп-хоп.

Українським внеском у світову стріт-данс-культуру стала участь у проекті декількох вітчизняних команд — East Side Bboys (Гімнаст, Кіндер, Мінік, Робін, Булка), Ruffneck Attak (Ден, Інтакт) та інших команд і танцюристів, добре відомих в Україні та світі завдяки яскраво вираженому національному українському стилю в танці.

Команда East Side Bboys брала участь у конкурсі «Україна має талант» і дійшла до фіналу. Це єдина команда, яка співпрацювала з компанією Adidas на контрактній основі.

Команда Ruffneck Attak у 2016 році виграла кілька відомих чемпіонатів в Європі, зокрема, Battle Europa у квітні 2016 року в Марселі.

ФОТО: Фейсбук, QHA

QHA