КИЇВ (QHA) -

У березні у Вашингтоні і Гаазі покажуть український фільм «Кіборги». Про це розповіла заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

Найближчі покази картини відбудуться у Конгресі США — 14 березня, і в мережі кінотеатрів у Гаазі. У рамках показу, який організовує посольство України, глядачам роздаватимуть листівки з короткою інформацією про війну і автографом режисера, книгу з карикатурами українського художника Сергія Захарова, який побував у полоні терористів, а також будуть проходити панельні дискусії про ситуацію в Україні.

— Ця війна є гібридної, адже у Києві ми її не відчуваємо. За це ми і вдячні усім нашим воїнам. Ця картина про ту правду, яка відбувається там — на війні, — підкреслила Джапарова.

Також фільм про українських військових на Донбасі покажуть у Польщі і Брюсселі.

Народний депутат, член постійної делегації України в асамблеї Ради Європи Марія Іонова підкреслила, що «Кіборги» є одним з інструментів адвокації України у світі.

— Ми щасливі, що наша основна мета — щоб світ побачив «кіборгів» — вже починає здійснюватися. У нас амбітні плани, адже чим більше українських фільмів про те, що відбувається у нас в країні, покажуть у світі, тим легше буде політикам відстоювати інтереси України. У іноземних глядачів все ще є перекоси у сприйнятті того, що відбувається в Україні, і нам важливо донести, що на Сході — повномасштабна агресія Росії. Ми хочемо показати, як порушуються права людини на окупованих територіях, — підкреслила політик.

Також Іонова розповіла, що аудиторія показів буде різноманітною: від політиків і дипломатів, до представників діаспори та простих громадян тієї чи іншої країни.

У свою чергу, режисер «Кіборгів» Ахтем Сеітаблаєв розповів, що на сьогодні ведуться перемовини про показ української картини в країнах Азії.

Раніше QHA повідомляло, що фільм «Кіборги» встановив рекорд за касовими зборами в Україні.

QHA