КИЇВ (QHA) -

У грудні цього року на екрани українських кінотеатрів виходить новий історичний фільм режисера Олексія Шапарева «Крути 1918». На створення картини витратили понад 50 млн грн., і зараз фільм, за словами режисера, переживає третє народження — стадію монтажу. На презентації картини у Києві актори розповіли журналісту QHA про подробиці знімального процесу і про те, що вони відчували, граючи героїв Крут.

Зйомки фільму «Крути 1918» тривали півроку у Київській області, і багато акторів згадують, що робота взимку на природі стала для них справжнім випробуванням.

 В якийсь момент через холод у мене просто перестала працювати щелепа. Пам'ятаю, що команда готова знімати сцену, а я просто стою і не можу поворухнутися, розповідає актриса Надія Коверська, яка у фільмі зіграла одну з головних ролей.

Незважаючи на складні погодні умови, актори, які грають у картині студентів, що боролися з радянськими військами, кажуть, що відчути себе в Україні 100 років тому їм було нескладно, адже вони весь час проводили паралелі із сьогоденням.

— Ми багато читали про події у Крутах, дивилися хроніку, але вживатися в роль нам не довелося. Ідентичні події відбувалися в Україні на наших очах: ​​виступи студентів на Майдані, війна на Сході, каже актор Максим Белоногов, який у фільмі зіграв одного зі студентів, які взимку 1918 року були у лавах сотні.

Образ його героя збірний і показує те, якими були деякі з тих, що билися під Крутами.

— Він інтелектуал і домашня дитина. Взяв у своєї бабусі шапку і вирушив воювати, але на поле у ​​нього трусяться руки, адже він зіткнувся з реальністю, яка була не схожа на те, що він читав у книгах, зазначає Белоногов.

Серед акторів багато тих, для кого гра у фільмі стала першим досвідом у великому кіно, але чимало й тих, кого українці знають вже давно. Онук Богдана Ступки Дмитро зіграв у картині роль Симона Петлюри.

— Такі люди народжуються раз на сто років, каже Ступка про свого героя, У фільмі в мене кілька сцен, і я постарався відіграти їх якісно. Від свого героя я взяв сміливість і ще більшу гордість за свій народ.

Непростою у плані образу виявилася роль Софії, яку зіграла молода актриса Надія Коверська. За її словами, до сценарію просто під час зйомок вносилися зміни.

Мені не було психологічно складно грати цю роль. На початку зйомок моя героїня була безхарактерна, але дуже спокійна. Коли я почала працювати, режисеру сподобалося, що я не така, і ми почали переписувати деякі сцени, зазначає актриса.

Чимало часу і сил творці фільму витратили на те, щоб на екрані всі деталі виглядали достовірно. Тільки для однієї Софії костюмери пошили більше двох десятків костюмів, які мали допомогти перенести дух епохи на екран.

Я багато читав, щоб підготватися до ролі. Під час зйомок мені було складно емоційно, адже я розумів, що наші хлопці просто грають ролі, але міг уявити, що відчували 100 років тому герої Крут, розповідає про підготовку до зйомок Олексій Тритенко, який зіграв у фільмі Аверкія Гончаренка  реального командира студентів, які загинули в бою.

Творці фільму вирішили приурочити вихід картини на широкий екран до Дня Збройних Сил України та вже говорять про те, що хочуть зібрати в прокаті понад 20 млн грн. Саундтрек до фільму записала відома українська співачка Христина Соловій.

Раніше QHA повідомляло, що у Київській області відбуваються зйомки фільму «Крути 1918».

QHA