КИЇВ (QHA) -

Чотирнадцятий фестиваль «Французька весна в Україні» стартував у Києві 1 квітня яскравим спектаклем «Галілео» на Софійській площі. У шоу об'єдналися акробатика і світлові проекції.

Французький колектив «Deus Ex Machina» представив спектакль з виконанням циркових елементів, повітряної акробатики і використанням піротехніки. Артисти виконували акробатичні трюки на висоті 30 метрів.

Виступали акробати в небі на хиткій сфері, приводячи її в рух неймовірними трюками. Таким чином, артисти показували, як можна «жити поза законами земного тяжіння».

Але ось чується голос. Італійський астроном Галілей розповідає глядачам історію відкриття теорії геліоцентризму.

Відповідно до неї, сонце — центр системи планет, що обертаються навколо нього. За задумом режисера, сфера, на якій відбувається дія спектаклю — це небо, а акробати — зірки.

Фестиваль «Французька весна в Україні» проводить Посольство Франції в Україні, Французький інститут, некомерційна організація Alliance Francaise. Долучитися до французької культури українці зможуть на допрем'єрних показах фільмів, концертах, виставках, представлених і інших цікавих проектах.

У 2017 році Французька весна розширила географію. До столиці України, Дніпра, Харкова, Одеси, Запоріжжя, Львова та Рівнеого приєдналися Івано-Франківськ та Бердичів.

Довідка QHA. Deus ex machina — художній колектив, що спеціалізується на вуличних виставах з акробатами, піротехнікою. «Галілео» — четвертий за рахунком спектакль Французької весни.

QHA