КИЇВ (QHA) -

Два кінотеатри міста Чернівці — імені Ольги Кобилянської та "Кінопалац" відмовилися брати в прокат фільм Ахтема Сеїтаблаєва "Кіборги".

Про це розповіла продюсер фільму Іванна Дядюра.

За її словами, відмова показувати фільм про оборону Донецького аеропорту нічим не аргументували.

— Ми спочатку писали письмові запити, телефонували. Але там просто перестали брати слухавку і відповідати. Напевно, таких відвертих бойкотів "Кіборгів" в Україні ніде і не було, додала продюсер.

В кінотеатрі імені Ольги Кобилянської журналістам повідомили, що "Кіборги" у них у прокаті є. Але тільки 2 сеанси на тиждень в суботу і неділю, о 10:30.

Іванна Дядюра розповіла, що дистриб'ютору "Кіборгів" з кінотеатру імені Кобилянської подзвонили тільки у п'ятницю, 8 грудня, близько 15:00.

 Нашому дистриб'ютору сказали, що мер попросив поставити сеанс. І вони меру не відмовили і поставили. Все робиться для того, щоб фільм не побачили, сказала продюсер.

 За її словами, для українського прокату випустили 158 копій "Кіборгів".

Якщо порівнювати, то, наприклад, фентезі "Сторожова застава" 149 кінотеатрів, кінокомедія "DZIDZIO контрабас" 154 кінотеатри, сказала вона і додала, що не всі кінотеатри погоджуються випустити в прокат важку військову драму.

Нагадаємо, 6 грудня, в День ЗСУ, у Києві відбувся прем'єрний показ фільму "Кіборги".

Зазначимо, що події фільму «Кіборги» розгортаються навколо боїв за Донецький аеропорт 2014 року, які загалом тривали більше 240 днів і стали одним з найголовніших етапів війни на Донбасі.

Незважаючи на величезні втрати, перевагу противника у живій силі і військовій техніці, наші воїни стояли за аеропорт до останнього.

У центрі фільму Ахтема Сеїтаблаєва п'ятеро військовослужбовців. Це молодий хлопець із забезпеченоїї сім'ї, який міг замість війни поїхати на елітний музичний конкурс, доброволець з позивним Мажор (Макар Тихомиров), вже загартований у боях Гід (Роман Ясинівський), самовпевнений Марс (Олександр Піскунов), військовослужбовець Субота, що чесно виконує присягу (Андрій Ісаєнко), Старик (Віктор Жданов) і командир — націоналіст Серпень (В'ячеслав Довженко).

QHA