КИЇВ (QHA) -

В Україні тривають перемовини щодо зйомок фільму про союз кримських татар і українців під час Конотопської битви. Про це в коментарі QHA повідомила заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

Жанр майбутнього фільму і деталі поки тримаються у таємниці творцями, але Джапарова зазначила, що сподівається на державну підтримку картини. Також заступник міністра зазначила, що сьогодні Україна потребує фільму про союз кримських татар і українців, адже історично два народи боролися з одним ворогом.

— Коли кримські татари об'єднуються з українцями, вони перемагають ворога, який історично у нас один — Росія, яка завжди тестувала одні й ті самі інструменти для знищення народів, їхньої культури, мови, побуту. Подивіться, в Росії завжди вважали українську мову суржиком або «недоязыком», те ж саме — з кримськотатарською мовою, яка в окупованому Криму хоч і вважається державною, але ми бачимо скорочення класів з її вивчення. Те ж саме зі злочинами проти народів: Голодомором і депортацією, — зазначає Джапарова.

Раніше QHA повідомляло, що кожні два тижні в Україні будуть показувати вітчизняні прем'єри.

QHA