ОДЕСА (QHA) -

У цьому році в програмі Одеської бієнале візьмуть участь художники і художниці з 32 країн. Така різноманітність програми стала можливою завдяки плідній спільній роботі музеїв, галерей, художників, кураторів і партнерів заходу.

Офіційне відкриття бієнале відбулося вчора, 26 серпня, у Музеї сучасного мистецтва Одеси.

Проект «Зона турбулентності» — головна подія і концепція нинішньої бієнале. Завдання художників глобальна: осмислити соціальні проблеми, процеси змін і стан тривалої кризи в Україні художніми засобами — у вигляді маніфестів.

Значна кількість робіт присвячена проблемам біженців і війни на Донбасі, рефлексій на тему зрізу української сучасності. Це обумовлено тим, що більшість заявлених у програмі художників і проектів, а всього їх близько ста, — з України.

— Спецпроект від «Одіссея Донбас» запрошує в подорож по містах Донбасу. Але їхати нікуди не треба — слідуючи за «ментальним картками» переселенців, ми зможемо поговорити про проблеми дому, про тендітних спогадах про мирне життя і про те, як навіть дорослі люди поводяться, як діти, згадуючи місця, де їм було добре, — говорить один із авторів проекту Юлія Філіп'єва.

На бієнале представлять окремі кураторські проекти. Серед них — проект Моніки Шевчик (Польща), Камілли Боеміо «Забезпечення старіння. Банк мистецтва, банк даних, банк їжі», Каті Тейлор «Пліт Крим. Карти долі», кураторів Ліни Романухи та Дмитра Сергєєва з платформи «Ізоляція». Художниця Алевтина Кахідзе використовує в якості локації для своєї роботи одеський пляж.

Частиною програми бієнале є дискусійно-освітня платформа, в якій планують взяти участь відомі українські та зарубіжні історики мистецтва, куратори, критики і художники, у тому числі Камілла Боеміо, Сергій Братков, Ярослав Грицак, Олексій Радинський, Вальдемар Татарчук і інші.

Нагадаємо, що 5-я Одеська бієнале сучасного мистецтва «Зона турбулентності» буде проходити з 26 серпня по 30 вересня.

QHA