ЛЬВІВ (QHA) -

У львівській галереї «Дзиґа» у рамках проекту «Вигнанці»  відбувся перфоманс – інсталяція Володимира Кауфмана «Керована свобода».

Проект «Вигнанці» присвячений долі людини, яка, будучи позбавлена права проживати на землі своїх предків, намагається зберегти свою ідентичність у новому соціокультурному просторі та адаптуватися до нового середовища.

У фокусі — три великі переселення, які відбулися за останні 75 років: так званий обмін населенням між Польщею та УРСР 1944-1946 років, депортація кримських татар з Криму 1944 року та вимушене переселення українців та кримських татар з окупованого Росією Криму, а також з Донецької та Луганської областей.

— Кожен вазон — людина, яку змусили залишити свій дім. І чи дійсно так легко прижитись на новому місці? Ніби й може рослина рости вверх, але чи може свобода бути керованою? Вражає, як кожне висмикнуте кореневище повторює обриси вазона. А що буде зі свободою, якщо висмикнутий вазон залишити у такому стані, — філософськи розмірковує над питанням свободи Влодко Кауфман й запевняє, що його дослідження тривають. 

Додамо, що однойменна виставка відкрилась 6 жовтня у Музеї етнографії та народного промислу Інституту народознавства НАН України і триватиме до 3 грудня. 

QHA